Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.27 10:49

V. Gedvilas: kalbų išnykimas gresia dėl nesugebėjimo įsitvirtinti IT erdvėje

ELTA 2013.09.27 10:49

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas teigia, jog informacinių technologijų laikais kalbų išnykimas gresia dėl nesugebėjimo įsitvirtinti informacinėse technologijose.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas teigia, jog informacinių technologijų laikais kalbų išnykimas gresia dėl nesugebėjimo įsitvirtinti informacinėse technologijose.

Sveikindamas penktadienį vykstančio Europos Sąjungos parlamentų Švietimo, mokslo ir kultūros bei Informacinės visuomenės plėtros komitetų pirmininkų susitikimo „Suvienijusi įvairovę: Europos Sąjungos kalbų ir kultūrų raidos politiniai ir socialiniai aspektai“ dalyvius, V. Gedvilas pabrėžė, jog einant gilesnės Europos Sąjungos integracijos keliu svarbu užtikrinti kalbinę ir kultūrinę įvairovę. Šiandienos pasaulyje, anot jo, dėl globalizacijos procesų ir stipriai išaugusio žmonių mobilumo, kalbų mokėjimo svarba yra labai sustiprėjusi.

„Informacinių technologijų laikais kalbų išnykimas gresia būtent dėl nesugebėjimo įsitvirtinti informacinių technologijų erdvėje, todėl technologijų sprendimai turėtų tapti tiltais, jungiančiais įvairias Europos kalbas, ir aš labai tikiuosi, kad tam bus skirta pakankamai dėmesio ir lėšų“, – teigė Seimo Pirmininkas.

Jam antrino Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė. Pasak jos, kalba, kurios nebus kompiuteryje, yra pasmerkta išnykti.

„Mūsų gražią įvairovę atspindi kalba, kurios sėkmingam tolimesniam egzistavimui šiame skaitmeniniame amžiuje reikia sukurti tinkamas sąlygas. (...) Jeigu nesugebėsime apsispręsti kurti savo kalbos skaitmeninių įrankių, o naudosimės universaliomis, vienai bendrai kalbai pritaikytomis priemonėmis, po truputi tapsime bedvasiai ir beveidžiai, tai yra jokie. Ar pavyktų išdidžiai pasakyti – aš esu joks?“ – retoriškai klausė A. Pitrėnienė.

Rugsėjo 26–27 dienomis Seime vykstančiame Europos Sąjungos parlamentų švietimo, mokslo ir kultūros komitetų ir informacinės visuomenės plėtros komitetų pirmininkų susitikime svarstomi daugiakalbystės skatinimo, kalbos politikos, automatinio vertimo ir kiti klausimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi