Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.26 11:19

Premjero nuomone, protestai nėra tinkamas būdas reikalauti didesnių algų

ELTA 2013.09.26 11:19

Premjeras Algirdas Butkevičius mano, kad streikai ir protestai nėra tinkama priemonė reikalauti didesnių atlyginimų, kaip tai daro kultūros atstovai.

Premjeras Algirdas Butkevičius mano, kad streikai ir protestai nėra tinkama priemonė reikalauti didesnių atlyginimų, kaip tai daro kultūros atstovai.

Pasak Vyriausybės vadovo, bus stengiamasi padaryti viską, kad aukščiausią kvalifikaciją turintys darbuotojai gautų didesnę algą, tačiau tam sutrukdyti gali nepalanki finansinė valstybės padėtis.

„Manau, kad esame pakankamai brandūs, kad suvoktume, jog nebe tas laikas, kai streikais galima išsireikalauti didesnių atlyginimų. Darbo grupė dirbo ir skaičiavo, kiek kultūros darbuotojams kasmet reikėtų skirti lėšų. Buvo numatyti 49 mln. litų. Ir tas planas būtų buvęs įgyvendintas, jei nebūtų Konstitucinio Teismo sprendimo“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė Premjeras.

Anot A. Butkevičiaus, negalima staigiai padidinti vieno valstybės sektoriaus darbuotojų atlyginimų.

„Įvertinus socialinio teisingumo reikalavimus ir geranorišką požiūrį, reikia suprasti, kad negali taip didėti diferenciacija tarp biudžetiniame sektoriuje dirbančių darbuotojų gaunamų atlyginimų. Mes bet kokia kaina ieškome įvairiausių variantų, kaip padidinti atlyginimus tiek švietimo sistemoje dirbantiems darbuotojams, tiek meno ir kultūros darbuotojams, tiek socialinės srities darbuotojams. Bet pasakyti, kad bet kokia kaina išsireikalausime... Ką galima išsireikalauti, jei nėra ižde pinigų? Juk Butkevičius nelaiko užrišto maišo, kuriame sudėti pinigai“, – ironizavo A. Butkevičius.

Pasak Ministro Pirmininko, vienas iš sprendimo būdų gali būti valstybės skolos didinimas, tačiau tai gali dar skaudžiau atsiliepti ateityje.

„Turime galvoti ir apie ilgalaikę šalies perspektyvą ir finansinę būklę. Galimas variantas būtų pasiskolinti, bet tai būtų visiškai neteisingas kelias. (...) Po dvejų trejų metų mes vėl turėtume tam tikrų finansinių problemų. Geriau šiandien būti atsakingiems, elgtis įvertinus šalies finansinę būklę ir aiškiai pasakyti visuomenei, kokias turime galimybes jiems padidinti atlyginimus. Ir nereiks čia nei išsirenginėti, nei streikuoti. Šie metodai tikrai nėra tinkami“, - kalbėjo A. Butkevičius.

ELTA primena, kad trečiadienį vyko kultūros darbuotojų mitingas, kuriame Vyriausybės buvo reikalauta imtis ryžtingų veiksmų ir patvirtinti konkrečią kultūros darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programą. Mitinge dalyvavo ir kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Jis pripažino, jog kultūros darbuotojų atlyginimai yra per maži, tačiau nenurodė konkrečių veiksmų, kaip reikėtų keisti situaciją.

Premjeras žadėjo iki pirmadienio padaryti tam tikras išvadas dėl kultūros darbuotojų algų.

„Ilgai ieškojome, kaip padidinti atlyginimus kultūros ir meno darbuotojams. Kiek – šiandien negaliu pasakyti. Iki pirmadienio Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo bei Vidaus reikalų ministerijos turėtų priimti sprendimą“, – teigė Premjeras.

Kultūros darbuotojai pagrasino, kad, nepakėlus atlyginimo, į kitą protestą jie rinksis išsirengę nuogai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi