Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Premjeras tiesioginių mero rinkimų norėtų jau 2015 metais

ELTA2015.09.08 13:45

Socialdemokratai stengsis tiesioginius mero rinkimus įvesti jau 2015 m., kai Lietuvos rajonų gyventojai rinks naujas savivaldybes. Tai ketvirtadienį sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratai stengsis tiesioginius mero rinkimus įvesti jau 2015 m., kai Lietuvos rajonų gyventojai rinks naujas savivaldybes. Tai ketvirtadienį sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak Ministro Pirmininko, anksčiau už tiesiogiai renkamą merą pasisakė maždaug 60 proc. jo partijos narių, dabar socialdemokratai turi vieningą poziciją šiuo klausimu.

„Tikrai pasisakom už tiesioginius mero rinkimus. Ir jie galėtų būti artimiausiuose rinkimuose. Manau, kad per daug ilgai diskutuojama šiuo klausimu“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius.

Premjero teigimu, anksčiau partiečių nuomonės išsiskyrė tik dėl vieno dalyko – kokiu būdu tiesiogiai išrinktas meras gali būti nušalinamas nuo pareigų.

„Praėjusį kartą kai kurie turėjo skirtingas nuomones, kurios gal ir buvo pagrįstos, nes įstatymuose nebuvo numatyta, kokiais atvejais galima atleisti tiesiogiai išrinktą merą. Nes jei analizuotume tų šalių, kuriuose jau vyksta tiesioginiai mero rinkimai, įstatymus, pamatytume, kad juose nurodyta tik kokiais atvejais galima kelti klausimą dėl mero atleidimo. Šiuo metu tikrai nėra apibrėžta šita tvarka“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Socialdemokratai tiesioginių mero rinkimų mintį buvo iškėlę dar 1999 m., tačiau susitarti vis nepavykdavo. Didžiausią daugumą Parlamente turinti partija teiks Seimui Konstitucijos pataisą, pagal kurią merą tiesiogiai rinktų patys miestiečiai.

Dauguma šalies merų tokioms mintims pritaria, tačiau reikės iš naujo peržiūrėti mero įgaliojimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.