Lietuvoje

2013.09.25 11:01

Seimo vadovas: galbūt ir aš balsuočiau už mirties bausmę

ELTA 2013.09.25 11:01

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas po skaudžios nelaimės Dembavoje, kai automobilyje buvo rasta sudeginta mergina, sakė, kad tikrai svarstytų mirties bausmės sugrąžinimo Lietuvoje galimybę.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas po skaudžios nelaimės Dembavoje, kai automobilyje buvo rasta sudeginta mergina, sakė, kad tikrai svarstytų mirties bausmės sugrąžinimo Lietuvoje galimybę.

„Kai įvyksta tokie įvykiai ir matai, kad atsiranda nusikaltėlių, kurie įvykdo tokias žiaurias žmogžudystes, manau, kad reikia labai rimtai pagalvoti apie mirties bausmę. Jei man reikėtų balsuoti, galbūt ir aš pakelčiau ranką už tokį įstatymą“, – „Žinių radijui“ sakė jis.

Jis teigė suprantąs, kad Lietuva turi vadovautis Europos žmogaus teisių konvencija ir Konstitucinio Teismo nutarimu, kurie yra uždraudę mirties bausmes. Vis dėlto, pasak Seimo Pirmininko, žudikai turi suvokti, kas jiems gresia.

„Šitie dalykai yra labai svarbūs, mes esame Europos Sąjungos (ES) valstybė ir turime vykdyti ES direktyvas, bet kada padaromi tokie nusikaltimai, turi būti kažkokia atsakomybė. Turi būti pavyzdys kitiems“, – teigė jis.

Pasak V. Gedvilo, žmogžudysčių pasitaiko visame pasaulyje ir neįmanoma visiškai jų išvengti. Vis dėlto Seimo Pirmininkas sakė, kad turi būti dedama kuo daugiau pastangų, kad gyventojai nuo to būtų apsaugoti.

„Žmonių, kurie žudo, yra visose pasaulio valstybėse. (...) Lietuva irgi ne išimtis. Tačiau mes esame civilizuota ES valstybė. Jeigu tam skiriami pinigai, jeigu yra tam tikri pareigūnai, susitarimai ir įstatymai, nemanau, kad tai yra normali situacija. Reikia viską padaryti, kad apsaugotume žmones nuo tokių barbarų“, – sakė V. Gedvilas.

Jis papasakojo, kaip jam viešint Čikagoje ir lankant lietuvišką bažnyčią, praėjus pusantros valandos toje pačioje vietoje buvo nušauta keliolika žmonių.

ELTA primena, kad šeštadienio rytą Panevėžio bendrasis pagalbos centras (BPC) sulaukė bagažinėje vežamos išprievartautos merginos skambučio. Pareigūnams nepavykus nustatyti merginos buvimo vietos, jau po pusvalandžio sulaukta skambučio apie degantį automobilį. Ugniagesiai užgesinę gaisrą bagažinėje rado merginos kūną.

Šeštadienį buvo sulaikyti visi trys įtariamieji.