Lietuvoje

2012.07.21 13:20

Valdančiųjų dviračių žygis „Suk į dešinę“ patrauks Aukštaitijos keliais

2012.07.21 13:20

Šeštadienį prasidėjo savaitę truksiantis tradicinis Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) dviračių žygis „Suk į dešinę“.  

Šeštadienį prasidėjo savaitę truksiantis tradicinis Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) dviračių žygis „Suk į dešinę“.

Vienuoliktus metus iš eilės dviračių pedalus minsiantys entuziastai šįkart patrauks rytų kryptimi.

Į žygį Aukštaitijos keliais leisis Premjeras Andrius Kubilius, socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Justinas Urbanavičius, Seimo narys Vitas Matuzas. Dalyvių gretas papildys ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas. Žygeiviai turės įveikti apie 600 kilometrų maršrutą Vilnius – Visaginas.

Dviratininkų ekipažas šeštadienį nuo Seimo III rūmų pajudės Molėtų kryptimi. Pirmosios žygio dienos popietę keliautojų laukia susitikimas su Molėtų rajono gyventojais.

Antrąją dviračių žygio dieną dalyviai laikysis Anykščių krypties: pakeliui jie aplankys Vytauto Valiušio keramikos ir Arklio muziejus, unikalia architektūra išsiskiriančias bažnyčias, Antano Baranausko eilėse apdainuotą Anykščių šilelį. Vakarop keliautojai dalinsis įspūdžiais ir aptarinės šalies politines aktualijas su vietos bendruomene.

Kelionės metu žygeiviai daug laiko skirs bendravimui su vietos gyventojais, gilinsis į jų problemas, o šie atsakymus į jiems rūpimus klausimus galės išgirsti iš Premjero A. Kubiliaus lūpų.

Keliautojams numatyta turininga programa: jie pagerbs tremtinius ir partizanus, aplankydami jų atminimui įamžinti skirtus paminklus, pabuvos ne viename įstabiame dvare, vietos muziejuose, pakeliui į Kupiškį gėrėsis istorine praeitimi kvėpuojančia Mituvos šventviete ir Palėvenės vienuolynu. Važiuojant į Panevėžį dviratininkai užsuks į krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės gimtinę, Tiltagalius, kur keliautojus pasitiks visa kaimo bendruomenė. Dviratininkų ekipažas aplankys ir Premjero tėvo garsaus lietuvių literatūros tyrinėtojo Vytauto Kubiliaus tėviškę Kvetkus.

Įpusėjus žygiui, liepos 25-ąją, Panevėžio „Cido arenoje“ dviračių entuziastų lauks netikėtas išbandymas – susirėmimas su profesionalia Lietuvos treko dviratininke, 2009 metų Pasaulio dviračių treko čempione ir planetos rekordininke Simona Krupeckaite. Dviratininkei tai bus paskutinė treniruotė prieš 2012 m. vasaros Olimpines žaidynes Londone. Premjeras A. Kubilius su komanda simboliškai išlydės S. Krupeckaitę į Olimpiadą.

Tos pačios dienos vakarą Pasvalio miesto aikštėje keliautojus dviračiais sutiks miestelėnai, priimsiantys miesto bibliotekai skirtų knygų siuntą. Kitą dieną visi keliaus į Biržus, kur numatyta pažintis su alaus gamybos technologijomis „Biržų alaus“ darykloje.

Dviratininkai taip pat pabuvos Rokiškyje, neaplenks Zarasų miesto šventės ir Antazavės festivalio „Vasara kaime“ bei aplankys Antazavės vaikų globos namų auklėtinius. Paskutinė stotelė – Visaginas, kuriame įvyks diskusija Jaunimo forume.

Iš Visagino žygio dalyviai sekmadienį po pietų autobusu grįš į Vilnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt