Lietuvoje

2015.02.14 17:15

Panevėžio Taryba po neeilinio posėdžio kreipėsi į Vyriausybę ir Seimą

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.14 17:15

Panevėžio valdžia sukvietė neeilinį tarybos posėdį, kuriame aiškinosi, kodėl nebuvo užkirstas kelias žiauriam nusikaltimui Panevėžio rajone, kai buvo išprievartauta ir nužudyta mergina.

Panevėžio valdžia sukvietė neeilinį tarybos posėdį, kuriame aiškinosi, kodėl nebuvo užkirstas kelias žiauriam nusikaltimui Panevėžio rajone, kai buvo išprievartauta ir nužudyta mergina.

Paaiškinti apie susidariusią padėtį į tarybos posėdį atvyko Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT), Bendrojo pagalbos centro (BPC), ryšio operatorių „Omnitel“ ir „Bitė“, policijos atstovai. Politikams rūpėjo, kodėl nebuvo nustatyta skambinusios buvimo vieta, kas kontroliuoja ryšio operatorius, kad būtų galima suteikti žmogui pagalbą ir skambinant iš telefono be SIM kortelės.

„Yra trys priežastys. Viena žmogiškasis faktorius, tai yra, kažkas kažką ne taip padarė. Tai irgi galima išsiaiškinti. Yra sistemos sutrikimas ir yra apskritai nesiuntimas šitos vietos nustatymo [informacijos]“, – aiškino Viktoras Syrusas, RRT Elektroninio ryšio departamento direktorius.

BPC atstovai nesutinka su ryšių reguliavimo tarnybos priekaištais ir tikina, kad apkritai susidūrė su netradicine situacija, kai mergina šaukėsi pagalbos iš bagažinės. Esą jai buvo patariama išdaužti kojomis automobilio dangtį, ieškoti gesintuvo ir juo bandyti išdaužti žibintą.

Pasak Panevėžio policijos viršininko, didžiulę problemą kelia per visą naktį dirbantys barai, juose neretai ir prasideda nusikaltimo užuomazgos.

Panevėžio tarybos nariai priėmė kreipimąsi į Vyriausybę, Seimą, kitas institucijas. Jame prašoma atsakyti, kas kaltas dėl Europos Sąjungos direktyvų nevykdymo ir kuo greičiau parengti įstatymo pakeitimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.