Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.24 16:48

Kultūros darbuotojai pasiryžo protestui

ELTA 2013.09.24 16:48

Trečiadienį Kultūros ir meno darbuotojų asociacijos ir kultūros darbuotojų profesinės sąjungos prie Vyriausybės pastato ketina surengti mitingą, kuriuo bandys atkreipti dėmesį į menką šalies kultūros finansavimą ir reikalaus padidinti kultūros srities darbuotojų atlyginimus.

Trečiadienį Kultūros ir meno darbuotojų asociacijos ir kultūros darbuotojų profesinės sąjungos prie Vyriausybės pastato ketina surengti mitingą, kuriuo bandys atkreipti dėmesį į menką šalies kultūros finansavimą ir reikalaus padidinti kultūros srities darbuotojų atlyginimus.

Šalies kultūros darbuotojų atlyginimai yra vieni mažiausių, o tokia žeminanti situacija griauna mūsų kultūros pamatus, išplatintame pranešime rašo Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis.

ELTA primena, kad pirmadienį Vyriausybei įteiktas kultūros ministro Šarūno Biručio ir Lietuvos kultūros asociacijų raginimas neatidėliotinai spręsti pačią opiausią – atlyginimų kėlimo kultūros darbuotojams – problemą.

Pasak Š. Biručio, Lietuvos kultūros darbuotojai regionuose užtikrina kultūros prieinamumą ir sklaidą, todėl būtina išsaugoti šiuos darbuotojus, o už jų darbą turi būti atitinkamai atsiskaityta. Be to, kultūros darbuotojai dirba socialinį darbą – netiesiogiai užtikrina jaunų žmonių nusikalstamumo ir žalingų įpročių prevenciją, skatina jų kūrybiškumą.

Kultūros darbuotojai dažniausiai yra atsakingi ir už neformalų ugdymą, mokymosi visą gyvenimą programas, užtikrina tradicijų tęstinumą ir mėgėjų kūrybinių dirbtuvių egzistavimą, Lietuvos kultūros, istorijos, tradicijų, tapatybės išsaugojimą ateities kartoms.

Teigiama, kad Kultūros ministerija atliko parengiamuosius darbus, tačiau Vyriausybės 2008 m. balandžio 17 d. nutarimu patvirtinta Kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2009–2011 metų programa dėl objektyvių ir subjektyvių priežasčių nebuvo vykdoma.

Ministro Pirmininko birželio 10 d. potvarkiu sudaryta darbo grupė pasiūlė parengti kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2014–2016 m. programą, kuria siekiama didinti kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestį, ypatingą dėmesį skiriant mažiausiai uždirbančių darbo apmokėjimo didinimui, priartinant jį prie pedagogų darbo apmokėjimo.

Šios programos uždavinys – per trejus metus pasiekti, kad mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų minimalus mėnesinis darbo užmokestis būtų ne mažesnis kaip 1732 Lt, o kitų darbuotojų darbo užmokestis padidėtų vidutiniškai 45 procentais.

Programoje numatyta 2014–2016 metais kasmet didinti darbo užmokestį kiekvienam kultūros ir meno darbuotojui. Taip per trejus metus minimalus tarnybinių atlyginimų koeficientas išaugtų nuo 1000 iki 1732 litų.

Nuo 2015 m. sausio 1 d. kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientai (teisinė bazė) didinami vidutiniškai 38 proc., t. y. statistiniu vidutiniu atotrūkiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi