Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Dėl V. Gedvilo kelionės – Užsienio reikalų komiteto narių apsišaudymas

Buvusiam užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui suabejojus Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo ir kai kurių jo pavaduotojų kelionės į Jungtines Valstijas reikalingumu, parlamento vadovas teigia, kad kelionė neviršijo jokių finansinių limitų.

Buvusiam užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui suabejojus Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo ir kai kurių jo pavaduotojų kelionės į Jungtines Valstijas reikalingumu, parlamento vadovas teigia, kad kelionė neviršijo jokių finansinių limitų.

Į Jungtines Valstijas su devynių žmonių delegacija, kurioje buvo keli seimo vicepirmininkai, vykęs V. Gedvilas teigia, kad važiavo dirbti, o ne pramogauti. Delegacijai dar viešint Amerikoje Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius A. Ažubalis išplatino pranešimą, kuriame abejoja, ar, jo teigimu, 100 tūkst. Lt kainavusi kelionė ir gausi delegacija reikalinga Lietuvai. Seimo kanceliarija skelbia, kad kelionė atsiėjo mažiau, nei teigia A. Ažubalis.

„Ta kelionė buvo seniai suplanuota, mes neviršijom savo limito, skridom ekonomine klase“, – aiškina V. Gedvilas.

Parlamentaras Petras Auštrevičius, priklausantis Užsienio reikalų komitetui, aiškina, kad abejonės šiuo atveju iškeltos dėl paprasčiausio pavydo.

„Pavydas, deja, yra paplitęs ir tarp parlamentarų. Mes jiems atleidžiame, tegul jie palaukia – jie važiuos kitą kartą“, – sako opozicijoje esančių liberalų frakcijos narys.

Jam antrina kolega komitete Emanuelis Zingeris.

„Mūsų parlamentarai šiais metais pirmąsyk nuvyko į JAV. JAV yra mūsų saugumo garantas. Kas to saugumo nenori? Kas nori jį sugriauti, gali užsiimti šio tilto ardymu“, – sako jis.

Pasak Seimo pirmininko, vizito metu aptarta daug Lietuvai svarbių klausimų, tarp jų ir Rusijos spaudimas mūsų šaliai, taip pat aplankytos vietos, kur išgaunamos skalūnų dujos. Tačiau parlamentarų delegacijai aptikti, kaip skelbiama, JAV gyvenančios parlamentarės Neringos Venckienės pėdsakų nepavyko.

„Man teko apsilankyti Market Park parapijoje Švenčiausios Mergelės bažnyčioje. Susitikau su kunigu Kelpšu: jis nėra jos matęs, kaip čia kalbėjo Lietuvoj, kad jis buvo susitikęs. Aš klausiau daugelio lietuvių šalia kitų klausimų: visada pabaigoj klausiau, ar matėt Venckienę, bet niekas nėra matęs“, – sakė V. Gedvilas.

Viešojoje erdvėje paskelbtos nuotraukos, kuriose N. Venckienė gal būt nufotografuota Čikagoje. Iš Lietuvos ji paspruko maždaug prieš pusmetį, kai jai Seimas panaikino teisinę neliečiamybę.