Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Į namus iš Graikijos parskraidinti dar trys delfinai

ELTA 2015.09.08 13:45

Palangos oro uoste pirmadienio vakarą nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas „Spartan“, iš Atėnų parskraidinęs dar tris Lietuvos jūrų muziejaus augintinius: į namus grįžo delfinai Argas, Perla ir Baltis.

Palangos oro uoste pirmadienio vakarą nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas „Spartan“, iš Atėnų parskraidinęs dar tris Lietuvos jūrų muziejaus augintinius: į namus grįžo delfinai Argas, Perla ir Baltis.

Pasak delfinus kelionės metu globojusio veterinarijos gydytojo Žilvino Kleivos, kad gyvūnai mažiau jaudintųsi, buvo iš anksto ruošiami kelionei.

„Į treniruotes įvedėme papildomus elementus, pratindami gyvūnų nebijoti mažesnių erdvių, – pasakojo gydytojas. – Todėl jie voniose su vandeniu kelionės metu mažiau nerimavo“.

Iš oro uosto gyvūnai krovininiu automobiliu transportavimo voniose buvo pervežti į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo rekonstruotą žiūrovų salės baseiną. Čia jų laukė jau prieš savaitę iš laikinos viešnagės Graikijoje pargabentos Gabija, Tija, Glorija bei Smiltė.

Argas yra delfinariumo senbuvis, Perla ir Baltis – jaunikliai, gimę dar iki delfinariumo rekonstrukcijos pradžios. Vienuolika delfinų buvo išgabenta į Graikijos delfinariumą prieš trejus metus, prasidėjus delfinariumo rekonstrukcijai. Per tą laiką delfinų būrys pasipildė trimis jaunikliais.

Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, delfinariumas buvo pastatytas prieš dvidešimt metų.

„Pastatas buvo projektuotas dar neatsižvelgiant į energetinių išteklių kaštus, – pasakojo direktorė, – o tuo laiku naudotos medžiagos nepasižymėjo ilgalaikiškumu. Todėl kilo būtinybė rekonstruoti delfinariumą.“

Pirmiausia buvo galvojama apie gyvūnų gyvenimo sąlygų gerinimą. Be to, ir stogas buvo kiauras. O ir naujos muziejaus veiklos reikalavo ir naujų erdvių: kiekvienais metais į delfinų terapiją buvo priimama 60 vaikų, nors darbui su jais atskiros erdvės delfinariume nebuvo.

Dabar baigiama delfinariumo žiūrovinės dalies rekonstrukcija: jau visiškai sutvarkytas baseinas, funkcionuoja moderni vandens tiekimo ir valymo aparatūra.

Pasak Jūrų muziejaus pranešimo, kol delfinai aklimatizuosis atnaujintuose namuose, bus baigta tvarkyti žiūrovams skirta infrastruktūra: įrengta erdvi kavinė, suremontuota fojė, įėjimas, kasos, informacinė sistema.

Po visos delfinariumo rekonstrukcijos gyvūnams skirtas bendras baseinų plotas padidės tris kartus. Iki 2015 metų bus pastatytas delfinų terapijos centras, įrengtas baseinas po atviru dangumi, kuriame šiltuoju metų laiku vyks edukaciniai delfinų pasirodymai. Viso delfinariumo rekonstrukcijos kaina – 40 milijonų litų, didžioji dalis finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi