Lietuvoje

2013.09.23 11:53

Septyniolikmetės nužudymu įtariami vyrai: vienas kaltina kitą

Paulius Garkauskas, Rita Gečiūnaitė, DELFI.lt2013.09.23 11:53

Lietuvą sukrėtęs kraupus vos septyniolikos sulaukusios merginos nužudymas Panevėžio rajone, Dembavoje, įtariamuosius nuvedė į teismo salę. Pirmadienį ryte prokuratūra kreipėsi į teismą, prašydama suimti du įtariamuosius.

Lietuvą sukrėtęs kraupus vos septyniolikos sulaukusios merginos nužudymas Panevėžio rajone, Dembavoje, įtariamuosius nuvedė į teismo salę. Pirmadienį ryte prokuratūra kreipėsi į teismą, prašydama suimti du įtariamuosius.

Kaltina „pažįstamą“

10 val. ryto vienas iš trijų sulaikytų Deividas A. atvežtas į teismą. Nužudymu įtariamas jaunuolis nepakėlė akių į aplinkinius, tačiau buvo ramus.

Jaunam vyrui pareikšti įtarimai dėl trijų sunkių nusikaltimų – merginos išžaginimo, nužudymo ir jos sudeginimo. Tačiau Deividas A. ėmė tikinti, neva tai padarė ne jis, o Julius Jokubaitis, su kuriuo esą jis pats vos porą dienų pažįstamas.

Pirminėje apklausoje paaiškėjo, kad J. Jokubaitis ir Deividas A. kartu buvo pasilinksminti klube, po to gėrė brendį ir rūkė marihuaną. Tyrimo duomenimis, netrukus abu užsimanė pavalgyti ir išvažiavo J. Jokubaičio brolio tik ką nusipirktu „VW Passat“ automobiliu.

Apklausos metu įtariamieji pasakojo, kad merginą pamatė tiesiog važiuodami pro šalį ir pasiūlė pavėžėti. Kas vyko toliau, prokuratūra dar aiškinasi, nes kilo abejonių, ar mergina sutiko važiuoti su jaunuoliais, ar buvo į automobilį įsodinta jėga. Abu įtariamieji kaltę neigia ir tvirtina tik tapę nusikaltimo bendrininku.

Deividas A. teisme neužsibuvo – vos per pusvalandį teismas nusprendė, kad prokurorų prašymas jaunuolį uždaryti trims mėnesiams už grotų nėra per griežtas.

Prieš pat 11 val. į teismą atvestas ir Julius J. Jis nė nenuleido galvos praeidamas pro žurnalistus. Prokuroras pateikė teismui prašymą jį suimti taip pat trims mėnesiams.

Dėl J. Jokubaičio brolio dar svarstoma, ar vos įsigyto automobilio savininką reikėtų suimti, mat dar aiškinamasi, ar jis žinojo apie nusikaltimą.

Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Donato Skrebiškio, nusikaltimas, įtariama, susijęs su seksualine prievarta prieš nepilnametę. Prokuratūra praneša, kad nusikaltimas tiriamas intensyviai, siekiama nustatyti visas aplinkybes, kad būtų galima perduoti bylą teismui ir nusikaltusieji sulauktų įstatymų numatytos baudžiamosios atsakomybės.

Baudžiamasis kodeksas už itin žiaurų nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis numato laisvės atėmimo bausmę iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Dembavoje – gedulas

Šeštadienį įvykdytą nusikaltimą merginą pažinoję Dembavos miestelio gyventojai vis dar negalėjo patikėti, kad gražios ir talentingos merginos nebėra.

Du įtariamieji jau pirmadienio rytą atvežti į Panevėžio miesto apylinkės teismą. Vos juos sulaikius, kilo įtarimų, kad jie apsvaigę. Kiek vėliau buvo sulaikytas dar vienas įtariamasis.

Sulaikytas Julius Jokubaitis, gimęs 1980 m., nedirbantis, anksčiau 5 kartus teistas. Šiuo metu teistumai išnykę. Antras sulaikytasis – Panevėžio rajono gyventojas Deividas A., gimęs 1991 m., nedirbantis. Sulaikymo metu jis buvo neblaivus (girtumas – 0,3 prom.). Deividas A. anksčiau 4 kartus teistas už vagystes, viešosios tvarkos pažeidimus, narkotines medžiagas. Trečiasis sulaikytas – J. Jokubaičio brolis A. Jokubaitis, gimęs 1992 m.

Grasino moksleivę nuskandinti

Šeštadienio popietę Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) surengtoje spaudos konferencijoje buvo pranešta, kad pirmo skambučio BPC sulaukė 7.23 val., mergina pasakė, kad yra išžaginta ir kažkur vežama, taip pat pasakė, kad ją nori nuskandinti.

Mergina skambino ir antrą kartą, bet nutrūko pokalbis. Po to mergina iš bagažinės skambino trečią kartą, ir pokalbis vėl nutrūko. Iš pokalbio BPC suprato, kad mergina gali būti Dembavoje. Nustatyti tikslios vietos, iš kur skambinama, nepavyko, nes mergina skambino be SIM kortelės.

8.28 val. policija gavo informaciją, kad už Keravos sodų dega automobilis. Į įvykio vietą pirmieji atvyko policijos pareigūnai, kurie bandė gesinti mašiną gesintuvais, tačiau užgesinti nepavyko. Užgesino ugniagesiai. Apžiūrint automobilį bagažinėje rastas smarkiai apdegęs kūnas.

Mergina, kalbėdama telefonu nurodė, kad ją veža du jauni asmenys. Policija jau sulaikė du įtariamuosius, Panevėžio miesto gyventojus. Jie sulaikyti Panevėžio rajone. Pati mergina – moksleivė – Panevėžio priemiesčio (galimai, Dembavos) gyventoja.

Buvo nustatyta, kad "VW Passat", kuris sudegė, buvo pirktas prieš dvi dienas. Automobilis buvo nupirktas žodiniu sandoriu, tad naujo savininko pagal automobilio duomenis nustatyti nepavyko. Policija susisiekė su buvusiu savininku, kito rajono gyventoju, kuris pardavė automobilį įtariamiesiems. Policija pagal tai ir sulaikė du asmenis.

Ar mergina buvo nužudyta, ar užduso, ar sudegė gyva, nustatys tyrimas.

VPK sutiktas merginos nepilnametis draugas sakė, kad mergina jam paskambino ir pasakė, jog yra pagrobta ir kad ją kažkur veža. Vėliau vaikinas iš merginos močiutės gavo SMS žinutę, kad mergina negrįžo namo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.