Lietuvoje

2013.09.23 09:38

D. Barakauskas: į pranešimą apie pagrobimą buvo sureaguota tinkamai

ELTA2013.09.23 09:38

Į pranešimą apie pagrobtą ir planuojamą nužudyti merginą sureaguota tinkamai, sekmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.  

Į pranešimą apie pagrobtą ir planuojamą nužudyti merginą sureaguota tinkamai, sekmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

„Šiandien ministerijoje sušaukiau pasitarimą, kuriame man buvo pristatyta visa medžiaga, susijusi su nusikaltimu ir tarnybų reagavimu į jį. Neturiu galimybės pateikti daugiau šiuo metu vykdomo ikiteisminio tyrimo informacijos apie nusikaltimo aplinkybes, tačiau, noriu pabrėžti, kad į pranešimą buvo sureaguota tinkamai, policija operatyviai išsiuntė visas toje vietoje turimas pajėgas į spėjamą nusikaltimo vietovę, o įtariamieji asmenys, kaip jūs žinote, buvo sulaikyti per labai trumpą laiką“, – sakė ministras. Šeštadienį įvykdytą nusikaltimą jis pavadino kraupiu.

Anot D. Barakausko, svarbiausias klausimas, į kurį turi būti atsakyta – kodėl nebuvo gauti vietos nustatymo duomenys iš judriojo ryšio operatoriaus, kurio paslaugomis naudojosi žuvusioji. Ministro pavedimu šiuo metu atliekamas tarnybinis patikrinimas, siekiant įvertinti, ar BPC direktorius Artūras Kedavičius ėmėsi visų būtinų priemonių dėl skambinančiųjų vietos nustatymo.

„Aš asmeniškai noriu pabrėžti, kad BPC direktorius nepadarė visko, kad vietos nustatymo duomenys būtų gaunami iš operatorių ir už tai turėtų prisiimti atsakomybę. Kreipiausi į Ryšių reguliavimo tarnybą, kuri pagal Lietuvos Respublikos įstatymus yra atsakinga už operatorių veiklos kontrolę, kad įvardintų, dėl kokių priežasčių informacija apie žuvusiosios buvimo vietą šeštadienio ryte nepasiekė BPC“, – kalbėjo ministras.

Pirmadienį įvyks Ministro Pirmininko rengiamas pasitarimas, kuriame bus aptariami galimi sprendimai, kad ateityje tokios situacijos Lietuvoje nepasikartotų. Asmeninės atsakomybės dėl šio įvykio ministras neprisiėmė ir teigė padaręs viską.

D. Barakauskas sakė, jog skambinant 112 numeriu bet koks telefonas, su SIM kortele ar be jos yra pasiekiamas ir jo vietą galima nustatyti. Ministras atsisakė detalizuoti, kokio ryšio operatoriaus paslaugomis naudojosi kraupaus nusikaltimo auka.

ELTA primena, kad šeštadienio rytą Panevėžio BPC sulaukė bagažinėje vežamos išprievartautos merginos skambučio. Pareigūnams nepavykus nustatyti merginos buvimo vietos, jau po pusvalandžio sulaukta skambučio apie degantį automobilį. Ugniagesiai užgesinę gaisrą bagažinėje rado merginos kūną.

Šeštadienį buvo sulaikyti du įtariamieji, vėliau Panevėžio policijos komisariatas pranešė ir apie trečią sulaikytą įtariamąjį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt