Lietuvoje

2013.09.22 12:32

Generalinis komisaras: jie iki šiol buvo kriminalinio pasaulio smulkmė

Ainis Gurevičius, DELFI.lt2013.09.22 12:32

Šeštadienio pavakarę Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, kalbėdamas apie šeštadienio rytą Panevėžio r. sudegintą 17-metę, DELFI sakė: „Nežinia, kodėl Bendrasis pagalbos centras mums nepranešė skambinančiosios buvimo vietos. Jei būtume žinoję bent apytikslę vietą...“

Šeštadienio pavakarę Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, kalbėdamas apie šeštadienio rytą Panevėžio r. sudegintą 17-metę, DELFI sakė: „Nežinia, kodėl Bendrasis pagalbos centras mums nepranešė skambinančiosios buvimo vietos. Jei būtume žinoję bent apytikslę vietą...“

Šalia Panevėžio, Dembavoje, gyvenusi Evelina, policijos žiniomis, su pagrobėjais nebuvo pažįstama, jie, pamatę ją laukiančią autobuso, įkalbėjo važiuoti kartu, paskui įgrūdo ją į „VW Passat“ bagažinę.

Vežama bagažinėje 17-metė skambino į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC), sakė, kad ją išžagino ir ketina nuskandinti. Policija apie tai sužinojo 7.14 val., po dviejų minučių ieškoti merginos išvažiavo keturi patrulių ekipažai. Deja, BPC nenurodė, iš kur skambinama (pagal Lietuvoje nustatytą tvarką, duomenis apie skambinančiojo buvimo vietą gauna tik BPC). Žinodami, kad mergina į žalią „VW Passat“ įsėdo Dembavoje, patruliai nulėkė į tas apylinkes.

Kadangi buvo pranešta apie grasinimus nuskandinti, pareigūnai puolė tikrinti vandens telkinių pakrančių. Deja, nesėkmingai. Vėliau paaiškėjo, kad patruliai buvo netoli vietos, kur netrukus buvo sudegintas automobilis su mergina bagažinėje.

Šeštadienį vidaus reikalų ministras ir kt. teisino BPC dėl to, kad nepranešė policijai skambinusiosios buvimo vietos – esą iš merginos telefono buvo išimta SIM kortelė, todėl buvo neįmanoma nustatyti, iš kur skambinama. Tačiau būdama bagažinėje 17-metė skambino draugui ir pasakė, kad ją pagrobė. Be SIM kortelės ji būtų galėjusi skambinti tik bendruoju pagalbos numeriu.

Baisų nusikaltimą pradėję tirti policininkai įtariamuosius per kelias valandas surado naudodamiesi, pasak S. Skvernelio, techninėmis priemonėmis. Generalinis komisaras nepaaiškino detaliau, kaip tai buvo padaryta. Neoficialiomis žiniomis, tai buvo padaryta naudojantis nusikaltėlių mobiliųjų telefonų signalais.

Abu sulaikytieji anksčiau jau daug kartų teisti, jiems yra pareikšti įtarimai ir dar nebaigtose bylose. Beje, vienam iš jų yra iškelta byla ir dėl smurto artimoje aplinkoje (jis vedęs). Pasak pareigūnų, jiedu nepriklauso organizuotoms gaujoms, iki šiol jie buvo kriminalinio pasaulio smulkmė.

Sulaikius abu įtariamieji atrodė apsvaigę. Tačiau patikrinus alkoholio matuokliu, paaiškėjo, kad vienas visiškai blaivus, kitam nustatytas tik 0,3 promilės neblaivumas. Todėl kilo įtarimų, kad jie apsvaigę nuo narkotikų. Tai aiškinasi ekspertai.

Evelina irgi buvo žinoma policijai dėl smulkių nusižengimų ir pan., tačiau tai su šeštadienio tragedija, policijos žiniomis, nesusiję.

Nuo to laiko, kai mergina įsėdo į pagrobėjų automobilį, iki jos mirties, pareigūnų duomenimis, praėjo maždaug dvi valandos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.