Lietuvoje

2012.07.20 13:47

Valstybės kontrolė pasirašė susitarimus su savivaldybių kontrolieriais

ELTA 2012.07.20 13:47

Valstybės kontrolė pasirašė bendradarbiavimo susitarimus su 35-iomis šalies savivaldybių kontrolės ir audito tarnybomis.    

Valstybės kontrolė pasirašė bendradarbiavimo susitarimus su 35-iomis šalies savivaldybių kontrolės ir audito tarnybomis.

Valstybės kontrolierės Giedrės Švedienės teigimu, toks bendradarbiavimas padės rasti naujus sąlyčio taškus tarp viešojo sektoriaus audito sistemos grandžių, sudarys sąlygas valstybiniams auditoriams ir savivaldybių kontrolieriams toliau tobulinti tarptautinius standartus atitinkantį auditą, labiau įsigilinti į jo specifiką bei kylančius iššūkius ir profesionaliai parengti būsimas audito ataskaitas.

„Manau, kad tai turės teigiamos įtakos ir viešojo sektoriaus finansų valdymui bei apskaitos reformos įgyvendinimui“, – sakė ji.

Savivaldybių kontrolierių asociacijos prezidentas Juozas Vaičiulis pabrėžė, kad tokie bendradarbiavimo susitarimai stiprina ir Valstybės kontrolę, ir savivaldybių kontrolės ir audito tarnybas.

„Valstybės kontrolė ir savivaldybių kontrolės ir audito tarnybos dirba savarankiškai ir veikia atskirai, tačiau siekti didinti veiklos efektyvumą viešajame sektoriuje turi bendrai. Kad šalies audito sistema efektyviai naudotų turimus išteklius, būtina, jog visi jos dalyviai galėtų pasitikėti vieni kitų darbo rezultatais ir jais naudotis. Todėl labai svarbu užtikrinti efektyvų audito grandžių bendradarbiavimą“, – teigė jis.

Tikimasi, kad minėti susitarimai padės kokybiškai, profesionaliai ir nedubliuojant funkcijų savivaldybių kontrolės ir audito tarnyboms atlikti 2012 m. konsoliduotųjų ataskaitų rinkinių auditą, o Valstybės kontrolei audituoti savivaldybėms skirtas valstybės dotacijas, kitas lėšas bei valstybės turtą ir pasirengti būsimam Nacionalinio ataskaitų rinkinio auditui.

Susitarimus pasirašė valstybės kontrolierė ir Akmenės rajono, Alytaus miesto, Biržų rajono, Elektrėnų, Joniškio, Jonavos rajonų, Kauno miesto, Kauno, Kelmės, Kėdainių rajonų, Klaipėdos miesto, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių rajonų, Panevėžio miesto, Panevėžio, Pakruojo, Pasvalio, Prienų, Plungės, Radviliškio rajonų, Rietavo, Rokiškio, Skuodo, Šakių rajonų, Šiaulių miesto, Šiaulių, Šilutės, Širvintų, Tauragės, Telšių, Trakų, Ukmergės ir Vilkaviškio rajonų savivaldybės kontrolės ir audito tarnybų kontrolės ir audito tarnybų vadovai.

Tokios sutartys pasirašomos jau treti metai. Pernai jų buvo 20, užpernai – 4.