Lietuvoje

2013.09.22 12:06

Tūkstančio stalų šventė: 10 nominacijų ir sezono pabaigtuvės

ELTA 2013.09.22 12:06

Tūkstančio stalų šventei „Palangos stalas 2013“ besirengiantys palangiškiai šeštadienį ne tik linksmai minės kurortinio sezono pabaigą, bet ir rungsis tarpusavy dėl vienos iš dešimties šventės nominacijų – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų.

Tūkstančio stalų šventei „Palangos stalas 2013“ besirengiantys palangiškiai šeštadienį ne tik linksmai minės kurortinio sezono pabaigą, bet ir rungsis tarpusavy dėl vienos iš dešimties šventės nominacijų – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų.

Šių nominacijų įteikimas Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje – tradicinė Tūkstančio stalų šventės, šurmuliuojančios J. Basanavičiaus gatvėje, kulminacija. Tai yra padėka labiausiai į šventės nuotaikos kūrimą įsitraukusiems dalyviams.

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet nominacijos bus skiriamos už dosniausią, liaudiškiausią, originaliausią, stiliškiausią, masiškiausią, muzikaliausią, meniškiausią, sportiškiausią, sveikiausią bei gurmaniškiausią stalus.

Beje, kasmet šiam renginiui staliukus kuriantis L. Žulkus šiais metais iš liepos gaminamus suvenyrus nusprendė padaryti išskirtinius. Nors, siekiant išlaikyti vientisumą, kasmet šventei sukuriami panašūs staliukai, šiųmetiniai iš kitų išskirs ne tik savo forma (bus ant trijų kojų), bet ir spalvingumu.

„Nusprendžiau staliukus truputį „pagerinti“, tad šįkart jie bus gražiomis margomis kojytėmis“, – sakė L. Žulkus.

Kas bus vertas savo rankose laikyti šiųmetines nominacijas, spręs speciali komisija. Siekiant užtikrinti teisėjų nešališkumą, vertinti J. Basanavičiaus gatvėje šeštadienį išsirikiuosiančius stalus pakviesti įvairių profesijų – verslo, žiniasklaidos, kultūros – atstovai.

Šventės organizatoriai pripažįsta, jog žaismingos nominacijos palangiškiams tampa akstinas kuo geriau pasirengti Tūkstančio stalų šventei. Kai kurie nuolatiniai dalyviai kelia sau tikslą kasmet iškovoti po L. Žulkaus sukurtą staliuką.

„Per daugelį metų susiformavo labai azartiška kova, nors šios nominacijos yra pakankamai bičiuliškos. Vis dėlto siekis jas gauti tampa azartu, bičiulišku konkuravimu“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Kasmet, skiriant nominacijas, siekiama pagerbti tuos šventės dalyvius, kurie kasmet įsijungia į Tūkstančio stalų šventę. Dalis nominacijų atitenka ir Tūkstančio stalų šventės debiutantams.

Tūkstančio stalų šventė – jau šeštus metus iš eilės organizuojamas renginys J. Basanavičiaus gatvėje, kurio metu prie vieno ilgo, beveik kilometro ilgio stalo susėda palangiškiai, norintys pasidžiaugti praėjusios vasaros rezultatais bei pasidalyti ateities planais, taip pat – padėkoti miesto svečiams, savo poilsiui pasirenkantiems didžiausią šalies kurortą. Visą dieną šventės svečiai kviečiami ne tik vaišintis palangiškių siūlomomis vaišėmis, susipažinti su jų veikla ir pasiekimais, bet ir pasimėgauti Jūratės ir Kastyčio skvere vykstančiu koncertu.

Į Tūkstančio stalų šventę jau ne pirmus metus įsilieja ir Lietuvos sveikuolių sąjungos rengiama Sveiko maisto šventė, šiemet didelis dėmesys bus skirsianti mažylių mitybai.