Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.21 12:16

Kauno Nemuno saloje – paskatinimai donorystės misijai

ELTA 2013.09.21 12:16

Donorystės dienos išvakarėse keletą šio šeštadienio valandų Kauno Nemuno saloje, greta „Žalgirio“ arenos, vyks švietėjiškas renginys „Donorystei taip“.  

Donorystės dienos išvakarėse keletą šio šeštadienio valandų Kauno Nemuno saloje, greta „Žalgirio“ arenos, vyks švietėjiškas renginys „Donorystei taip“.

Renginio teritorijoje leisis Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai, kviečiami į pagalbą pergabenant organus iš toliau esančių ligoninių į transplantacijos centrus Vilniuje ar Kaune. Kasmet jų pagalbos prašoma apie 10 kartų.

Renginio svečiai galės apžiūrėti sraigtasparnių įrangą, sužinoti, kaip vyksta donorinių organų gabenimas ir žmonių gelbėjimo darbai. Kauniečiams bus pademonstruota, kokios gausios sutelktinės pajėgos dalyvauja organų donorystės bei transplantacijos procese.

Kiekvienais metais Organų donorystės ir transplantacijos diena minima antrąjį spalio šeštadienį. Šiemet Europoje ši diena minima jau 15-ąjį, o pasaulyje 9-ąjį kartą.

Šventėje dalyvaus ir bus kalbinami asociacijos „Kauno gyvastis“ pacientai, gyvenantys po organų transplantacijos. Apsisprendusieji tapti donorais galės pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti.

Nacionalinio kraujo centro atstovai skleis kraujo donorystės idėją, paaiškins, kodėl žmonės kviečiami būti neatlygintinais kraujo donorais.

Miesto bendruomenei taip pat bus pristatyta parodomoji procedūra, kaip donoriniai organai specialiuose konteineriuose sraigtasparniais skraidinami iš ligoninės į transplantacijos centrą.

2013-aisiais dviejuose transplantacijos centruose Vilniuje ir Kaune atlikta 117 organų ir audinių transplantacijų. Renginio organizatorių teigimu, Lietuvoje organo ar audinio transplantacijos dabar laukia 463 recipientai. Kauno apskrityje šis skaičius siekia 97.

Širdies persodinimo operacijos laukia keturi pacientai (trys Kauno gyventojai ir vienas iš Prienų), kepenų – 13 (10 žmonių iš Kauno ir po vieną iš Kėdainių, Kaišiadorių ir Raseinių), plaučių – vienas pacientas iš Kauno. Ragenos persodinimo operacijos laukia 43 žmonės (32 Kauno, 7 Kaišiadorių, 3 Raseinių ir 1 Prienų miesto gyventojas), inksto – 36 (22 Kauno, 7 Kėdainių, 3 Raseinių, 2 Jonavos, po vieną Kaišiadorių ir Prienų gyventoją).

Šiuo metu Kaune organų donorystei oficialiai pritaria 3031 žmogus, užpildęs sutikimą donoro kortelei gauti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi