Lietuvoje

2013.09.21 16:40

Šiaulių 777-ajame gimtadienyje – rekordinė miestiečių norų pynė

Lidija Jankauskienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt2013.09.21 16:40

Šiauliai švenčia 777-ąjį gimtadienį. Mieste – tautodailininkų ir amatininkų mugės, koncertai ir parodos. Gimtadienio renginiai vyksta visą savaitę.

Šiauliai švenčia 777-ąjį gimtadienį. Mieste –  tautodailininkų ir amatininkų mugės, koncertai ir parodos. Gimtadienio renginiai vyksta visą savaitę.

Šios dienos akcentai – miesto Garbės piliečio regalijų įteikimas Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytojai Marytei Markevičienei, tapusiai 36-ąją miesto garbės piliete, ir iškilmingai atidengta atminimo lenta burmistrui Jackui Sondeckiui Sondai, vadovavusiam Šiauliams nuo 1925 iki 1931 m. – penktadienį minimos jo 120-osios gimimo metinės.

„Mes, švęsdami 7 dienas, sulaukiame pagyrimo žodžių, kad Šiauliai turi daug kultūros žmonių, įsijungia moksleivija, studentija iš trijų kolegijų ir universiteto. Šiandien gyvename su šūkiu – „Sėkmės, Saulės mieste“, – sako Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Didžiausio šiauliečių susidomėjimo sulaukia Saulės pynė, kurią miestiečiai pina ir rašo linkėjimus jau nuo pirmadienio. Jos sumanytojai – Šiaurės Lietuvos kolegijos kolektyvas – tikisi rekordinės, mažiausiai pusantro kilometro ilgio pynės.

„Ketvirtadienį vakare po viso pynimo jau buvo 1140 metrų. Piname dar šiandien ir pinsime šeštadienį“, – pasakoja Šiaurės Lietuvos kolegijos dėstytoja Sigita Damanskienė.

Visą savaitę miestiečius linksmino vaikų ir moksleivių, studentų kolektyvai. Penktadienį įvairiose miesto vietose rengiami koncertai, per visą Pėsčiųjų bulvarą nusitiesė tautodailininkų ir amatininkų mugės.

Pirmą kartą Šiaulių vardas paminėtas 1236 m. Livonijos kronikose aprašančiose Saulės mūšį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.