Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.20 10:34

D. Grybauskaitė: turbūt ne visiems patinka europinė integracija

ELTA 2013.09.20 10:34

Prieš artėjantį Vilniaus viršūnių susitikimą Lietuva patiria spaudimą dėl aktyvios Rytų partnerystės programos, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prieš artėjantį Vilniaus viršūnių susitikimą Lietuva patiria spaudimą dėl aktyvios Rytų partnerystės programos, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Interviu LRT radijui penktadienį dalyvaujanti tarptautinėje Jaltos konferencijoje „Ukraina besikeičiančiame pasaulyje“ D. Grybauskaitė sakė, kad Ukraina svarbi Europai ir Lietuvai dėl energetinio, ekonominio, prekybinio ir karinio saugumo.

Šalies vadovė teigė, kad Jaltos konferencijoje kalbės ne tik apie Ukrainą, bet ir Moldovą, Armėniją, Gruziją bei šių šalių prieš Vilniaus Rytų partnerystės viršūnių susitikimą patiriamą spaudimą. Pasak prezidentės, matyt, ne visiems patinka europinė integracija, šių valstybių judėjimas demokratijos link. Dėl to esą tenka atlaikyti ne tik politinį, bet ir ekonominį, energetinį spaudimą.

„Kalbėsime ir ne tik apie Ukrainą, bet ir apie Moldovą, apie Armėniją ir jos problemas, apie Gruziją ir apie tą spaudimą, kurį dabar patiria visos šalys prieš Vilniaus viršūnių susitikimą, taip pat ir Lietuva, deja, nes, matyt, ne visiems patinka europinė integracija, demokratinis šių valstybių judėjimas Europos link, ir tenka atlaikyti ne tik politinio, bet ir ekonominio ir energetinio spaudimo požymius“, – sakė Lietuvos vadovė.

Kalbėdama apie Ukrainos Asociacijos sutarties pasirašymą, D. Grybauskaitė teigė, kad tai bus naudinga abiem pusėms. Ukrainai tai atvers galimybę integruotis į ekonominę, 500 mln. vartotojų turinčią Europos rinką, suteiks saugesnes investicijų garantijas, leis laikytis kitų verslo etikos standartų.

„Būtent todėl taip svarbu, kad Ukraina reformuotųsi, demokratėtų ir judėtų Europos link. Todėl Lietuva, prisimindama ir mūsų dvidešimt kelerių metų praeitį, matydama, kaip svarbu ir kaip naudinga daryti vidines, demokratines ir rinkos, reformas, yra pasirengusi padėti tiek Ukrainai, tiek kitoms šalims reformuotis ir artėti prie Europos“, – sakė ji.

Prezidentės vertinimu, Vilniuje lapkritį vyksiantis Rytų partnerystės viršūnių susitikimas gali tapti nauju santykių su Rytų partnerėmis lūžiu pačiai Europai, pačioms Rytų partnerėms tai taptų postūmiu jų kelyje artėjant ES link.

D. Grybauskaitė teigė, kad vien dėl sumažėjusių muitų Lietuvos įmonės galės patirti 45 mln. litų naudą, Lietuvos verslui bus garantuotos saugesnės investicijos, didelė Ukrainos rinka leis dalyvauti „civilizuotomis prekybos sąlygomis“, priešingai nei kai kuriose kaimyninėse valstybėse. Prezidentė leido suprasti, kad šioje vietoje kalba apie Rusiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi