Lietuvoje

2013.09.20 09:58

Kosove žuvo ES misijoje tarnavęs lietuvis A. Šenavičius (papildyta)

ELTA, LRT RADIJAS2013.09.20 09:58

Šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto, tarnybos metu buvo užpulti EULEX (Europos Sąjungos teisės viršenybės misija Kosove) misijos pareigūnai. Užpuolimo metu mirtinai sužeistas EULEX deleguotas Lietuvos muitinės pareigūnas Audrius Šenavičius, pranešė Muitinės departamentas.

Šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto, tarnybos metu buvo užpulti EULEX (Europos Sąjungos teisės viršenybės misija Kosove) misijos pareigūnai. Užpuolimo metu mirtinai sužeistas EULEX deleguotas Lietuvos muitinės pareigūnas Audrius Šenavičius, pranešė Muitinės departamentas.

Incidentas įvyko ketvirtadienio ankstų rytą. Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, pareigūnai buvo apšaudyti tuo metu, kai vyko į darbą. Kol kas nėra žinoma, kas apšaudė EULEX pareigūnus. Susišaudymo metu buvo sužeisti dar du pareigūnai, kurie gydomi ligoninėje. Tyrimą atlieka EULEX. Į įvykio vietą išsiųsti KFOR (NATO Kosovo pajėgos) kariai.

35 metų A. Šenavičius tarnybą Klaipėdos teritorinėje muitinėje pradėjo 2000-aisiais metais, po studijų Klaipėdos universitete. EULEX misijoje Kosove jis tarnavo nuo 2012 metų rugpjūčio. Misijoje šiuo metu tarnauja dar vienas lietuvis.

„Jeigu šitą misiją lygintume su mokymo misija Irake ar misija Afganistane, tai ji nebūtų iš pačių pavojingiausių. Bet įtampa regione yra. Ne visiems patinka susitaikymo procesas tarp Kosovo ir Serbijos, kuris nėra lengvas – labai daug susitikimų tarp abiejų šalių. Serbija nepripažįsta Kosovo nepriklausomybės, bet vis tiek kalbasi ir derasi, nes tai svarbu Serbijos keliui į ES“, – teigė L. Linkevičius.

Kaip LRT radijui sakė politologas Vadimas Volovojus, šiuo metu labai sunku daryti išvadas, kas galėjo įvykdyti išpuolį, bet reikia nepamiršti, kad „Kosovas – ne kaip valstybė, bet kaip regionas – yra stipriai susijęs su prekyba narkotikais. Žuvo būtent muitinės pareigūnas. Tai negalima atmesti, kad tai buvo kažkoks susidorojimas, susijęs su šio pareigūno darbu“.   

 Užuojautą pareiškė valstybės vadovai

Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius pareiškė užuojautą pareigūno šeimai – žmonai ir sūnums. Užuojautą taip pat pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius.

„Pareigūnas buvo kruopštaus ir atsakingo požiūrio į darbą bei profesionalumo pavyzdys kolegoms Lietuvoje ir užsienyje, už tai pelnė ne vieną ir savo vadovybės, ir priimančiosios šalies pareigūnų padėką ir įvertinimą“, – sakoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentė žuvusiojo artimiesiems palinkėjo tvirtumo ir stiprybės.

„Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu reiškiu gilią užuojautą pareigūno A. Šenavičiaus žmonai ir dviem sūnums, artimiesiems ir tarnybos draugams. Šią sunkią netekties ir skausmo valandą kartu su Jumis gedi visa šalis“, – sakoma premjero užuojautoje.

Jis taip pat pareiškė besitikintis, kad „piktadariai bus surasti ir sulauks pelnytos bausmės“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.