Lietuvoje

2013.09.19 12:08

Nuo spalio didinamos dalies valdininkų algos

LRT.lt, ELTA2013.09.19 12:08

Valdžiai vykdant Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą, nuo spalio didės darbo užmokestis daliai valstybės tarnautojų - teisėjams, specialiųjų tarnybų, krašto apsaugos, kalėjimų darbuotojams, viceministrams ir Seimo narių padėjėjams.

Vykdant Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą, Seimas pritarė nuo spalio didinti darbo užmokestį daliai valstybės tarnautojų – teisėjams, specialiųjų tarnybų, krašto apsaugos, kalėjimų darbuotojams, viceministrams ir Seimo narių padėjėjams.

Parlamentarai ketvirtadienį priėmė tai numatančias Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, praneša portalas 15min.lt, remdamasis naujienų agentūros BNS informacija.

Už šį sprendimą balsavo 73 parlamentarai, prieš – trys, susilaikė – du.

Balsavime nedalyvavo dauguma konservatorių, liberalų frakcijų bei Mišriai Seimo narių grupei priklausančių Seimo narių.

Nuo spalio didesnius uždarbius gautų apie 60 tūkst. valstybės tarnautojų ir teisėjų.

Įstatymai keičiami, nes nuo spalio 1-osios reikia įgyvendinti Konstitucinio Teismo sprendimą ir atkurti 2009 metais sumažintus tarnautojų algos koeficientus bei priedus už kvalifikacines klases.

Šią savaitę Vyriausybė sutarė šiuo klausimu, todėl, pasak Ministro Pirmininko, teisėjams, priklausomai nuo atlyginimo dydžio, alga gali padidėti 700–800 litų.

Finansų ministras informavo, kad nuo sausio pirmosios siūlys koeficientus į prieškrizinį lygį atstatyti visiems biudžetininkams – ir ministrams, ir merams, ir parlamentarams, nors Konstitucinis teismas to neįpareigojo.

Antradienį Vyriausybės pateiktą projektą dėl teisėjų, valdininkų ir statutinių pareigūnų algų didinimo nuo spalio savo balsais parėmė visos valdančiosios frakcijos, įskaitant ir pirmadienį ją kritikavusias „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijos (leiboristų). Prieš balsavo tik opozicija.

Pakeitimams dar turi pritarti prezidentė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.