Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.19 12:08

Premjeras laužo galvą, kaip valdininkų algas atstatyti socialiai teisingiau

ELTA 2013.09.19 12:08

Seimui ėmusis įgyvendinti Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl per krizę sumažintų algų, premjeras Algirdas Butkevičius mano, kad nereikėtų atkurti atlyginimų tiems tarnautojams, kurių atlyginimai ir taip sąlyginai yra dideli. A. Butkevičius patikino, kad Vyriausybėje ieškoma būdų, kaip didinti algas mažiausiai gaunantiems.

Seimui ėmusis įgyvendinti Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl per krizę sumažintų algų, premjeras Algirdas Butkevičius mano, kad nereikėtų atkurti atlyginimų tiems tarnautojams, kurių atlyginimai ir taip sąlyginai yra dideli. A. Butkevičius patikino, kad Vyriausybėje ieškoma būdų, kaip didinti algas mažiausiai gaunantiems.

„Manau, kad nereikėtų atstatyti atlyginimų į ankstesnį lygį, pirmiausia, tų darbuotojų, politikų, kurių santykinai atlyginimas yra aukštesnis, gal kokie 6 tūkst. litų“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas.

Tačiau, pasak Ministro Pirmininko, teisininkai aiškina kitaip, dirbama, kad būtų rasti argumentai, kaip būtų galima atidėti KT priimtą sprendimą vėlesniam laikui ir pradėti didinti arba atkurti atlyginimus tiems darbuotojams, kurių atlyginimai santykinai mažesni.

KT sprendimą A. Butkevičius įvertino „kaip socialinio teisingumo požiūriu nekorektišku“.

„Bet mes, kaip Vyriausybė, turime vykdyti teismų priimtus sprendimus ir, jeigu jų nevykdytume, tai tikrai pasiųstume signalą, kad teisinė sistema yra silpna ir pasitikėjimas teisėsaugos institucijomis yra žemas, o tai irgi tarptautinėje aplinkoje būtų vertinama labai neigiamai“, – neabejojo Premjeras.

ELTA primena, kad Seimas po pateikimo pritarė siūlymui nebetaikyti sumažintų pareiginių algų koeficientų ir priedų už kvalifikacines klases.

Antradienį finansų ministras Rimantas Šadžius Seimui pristatė tai numatančias Valstybės tarnybos įstatymo ir kai kurių lydimųjų įstatymų pataisas. Jos parengtos atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2013 m. liepos 1 d. nutarimą „Dėl įstatymų nuostatų, kuriomis nustatyti sumažinti valstybės tarnautojų ir teisėjų atlyginimai valstybėje susidarius itin sunkiai ekonominei, finansinei padėčiai, atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“.

Šiuo metu apskaičiuojant valstybės tarnautojų ir teisėjų darbo užmokestį taikomi sumažinti valstybės tarnautojų ir teisėjų pareiginių algų (atlyginimų) koeficientų, valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines klases, statutinių valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines kategorijas dydžiai.

Teikiamuose įstatymų projektuose siūloma netaikyti sumažintų valstybės tarnautojų ir teisėjų pareiginių algų (atlyginimų) koeficientų, valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines klases, statutinių valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines kategorijas dydžių. Nuo 2013 m. spalio 1 d. ketinama pripažinti netekusiomis galios įstatymų nuostatas, kurias Konstitucinis Teismas pripažino prieštaraujančiomis Konstitucijai.

Siūloma, kad priedas už trečią kvalifikacinę klasę sudarytų nebe 10, bet 15, už antrą kvalifikacinę klasę – nebe 20, bet 30, už pirmą kvalifikacinę klasę – nebe 30, bet 50 procentų pareiginės algos. Taip pat siūloma grąžinti galiojusius pareiginių algų koeficientus, kurie buvo sumažinti asmenims, turintiems didesnę nei 10 pareigybių kategoriją.

Numatoma, kad pataisos įsigaliotų 2013 m. spalio 1 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi