Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.19 09:21

Seimo valdyba ieško būdų pradėti apkaltos procedūrą N. Venckienei

Liepa Želnienė, 15min.lt 2013.09.19 09:21

Antradienį posėdžiavusi Seimo valdyba vienbalsiai sutarė, kad nuo teisėsaugos užsienyje besislapstanti ir Seime nuo balandžio nesirodanti Seimo narė Neringa Venckienė turėtų sulaukti apkaltos. Tiesa, kaip apkaltos procedūrą buvusiai teisėjai surengti nepažeidžiant teisės aktų, Seimo vadovybė nutarė pasikonsultuoti su teisininku Vytautu Sinkevičiumi.

Antradienį posėdžiavusi Seimo valdyba vienbalsiai sutarė, kad nuo teisėsaugos užsienyje besislapstanti ir Seime nuo balandžio nesirodanti Seimo narė Neringa Venckienė turėtų sulaukti apkaltos. Tiesa, kaip apkaltos procedūrą buvusiai teisėjai surengti nepažeidžiant teisės aktų, Seimo vadovybė nutarė pasikonsultuoti su teisininku Vytautu Sinkevičiumi.

Jis turėtų apsilankyti artimiausiame Seimo valdybos posėdyje.

Seimo pirmininko pavaduotojas, liberalas Petras Auštrevičius portalui 15min.lt teigė, kad situacija, kai parlamentarė N.Venckienė nelanko posėdžių ir slapstosi, tęstis nebegali.

„Yra pakankamai politinio pasiryžimo šį klausimą spręsti protingai, bet nedelsiant. Tikiuosi, kad laikas nebebus ištęstas iki begalybės. Jau dabar uždelsta, bet tai lemia ir man nesuprantamas prokuratūros delsimas ir pasimetimas“, – teigė P.Auštrevičius

Šiuo metu Seimo Statute yra numatyta, kad apkaltos procese turėtų dalyvauti Seimo narys, kaltinamas priesaikos sulaužymu ar Konstitucijos pažeidimu. Seimo valdyba nutarė prieš pradėdama procedūras pasikonsultuoti su V.Sinkevičiumi, kad viskas vyktų griežtai pagal įstatymus. Lietuvos teisininkai kol kas neturi vieningos nuomonės, ar N. Venckienei apkalta gali būti pradėta jai pačiai nedalyvaujant.

„Yra teisininkų nuomonių skirtumas šiuo klausimu. Nuspręsti reikia kuo greičiau ir rasti kuo geriausią formulę. Tačiau, sutikime, teisininkų ginčas, liekantys neaiškumai, čia būtų labai blogas politinis indėlis“, – aiškino, kodėl prireikė teisininko konsultacijos, P. Auštrevičius.

Seimo pirmininko pavaduotojas pats pripažįsta, kad jam nekyla abejonių, ar N. Venckienė sulaužė priesaiką.

„Toks elgesys ir požiūris į darbą yra didelis teisės pažeidimas. To negalime toleruoti, todėl, kuo greičiau rasime teisingą politinį sprendimą, tuo bus geriau visiems“, – teigė jis.

P. Auštrevičius neatmeta, kad, norint surengti apkaltą, gali tekti skubiai keisti Seimo statutą, kuriame numatyta, kad Seimo narys turėtų dalyvauti apkaltos procese. Tiesa, numatyta galimybė, kad Seimo narys gali būti atstovaujamas kito asmens, pavyzdžiui, advokato.

V. Sinkevičius anksčiau yra sakęs, kad N. Venckienės slapstymasis yra pagrindas apkaltai. Tiesa, jis abejojo, ar ji tikrai gali būti surengta už akių.

„Be abejo, yra pagrindas apkaltai. Juk Seimo narys, prieš pradėdamas eiti pareigas prisiekia gerbti Konstituciją ir Lietuvos įstatymus, sąžiningai vykdyti savo pareigas ir taip toliau. Viena iš tokių konstitucinių pareigų yra dalyvauti Seimo posėdžiuose bei struktūrinių padalinių, kurių narys jis yra, posėdžiuose. Taigi posėdžių lankymas yra viena iš pagrindinių Seimo nario pareigų. Jei Seimo narys nevykdo šios pareigos, nėra pateisinamų priežasčių, dėl kurių jis negali jos vykdyti, tai galima kelti klausimą, ar Seimo narys laikosi savo duotos priesaikos, ar jis jos nesulaužo“, – teigė teisės ekspertas.

Apkalta Seimo nariui pradedama tuomet, kai po apkaltos tekstu pasirašo bent ketvirtadalis Seimo narių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi