Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Alytuje atidaryta Jaunųjų informatikų akademija

ELTA2015.09.08 13:45

Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio trečiadienį atidarytoje Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijoje informatikos žinias šiemet gilins beveik 200 mokinių.

Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio trečiadienį atidarytoje Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijoje informatikos žinias šiemet gilins beveik 200 mokinių.

Veiklą pradedančios akademijos tikslas – skatinti gabių vaikų ugdymą bei moksleivių pasirinkimą studijuoti IT, stiprinti jų pasirengimą tolesniam mokymuisi aukštųjų mokyklų IT krypties studijų programose.

Ministras sveikino bendrą Alytaus kolegijos ir regiono švietimo įstaigų – bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio rengimo centro – iniciatyvą bendradarbiaujant su IT įmonėmis padėti mokiniams iš arčiau pažinti, geriau suprasti informacinių technologijų sritį ir jos specialistų profesiją, skatinti rinktis darbo rinkoje paklausią specialybę ir tinkamai jai pasiruošti.

„Mūsų šalies informacinių technologijų specialistai, programuotojai sėkmingai dirba pasaulio garsiausiose informacinių technologijų kompanijose neišvykdami iš Lietuvos. Matome, kad IT specialistų paklausa tik auga ir augs, nuo jų profesionalumo priklauso ir naujausių technologijų raida, mokslo pažanga“, – sakė ministras D. Pavalkis.

Pasak ministro, šių metų valstybinis informatikos egzaminas, kurio neišlaikė keliolika procentų abiturientų, atskleidė mokinių IT raštingumo silpnybių: mokiniai pernelyg pasikliauja bendraisiais kompiuterinio raštingumo gebėjimais. Tuo tarpu IT mokslas reikalauja rimtesnio pasirengimo.

Akademijoje 5–10 klasių ir I–IV gimnazijų klasių mokiniai bus supažindinami su informacinių technologijų naujovėmis ir jų pritaikymu versle, mokysis programuoti, lavins struktūrinį ir loginį mąstymą.

Tikimasi, kad Jaunųjų informatikų akademijos mokymo planai ir metodikos, parengtos bendradarbiaujant su verslo atstovais, mokiniams padės ne tik pasiruošti būsimai aktyviai profesinei veiklai, bet ir sparčiau įsitvirtinti darbo rinkoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.