Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.18 12:21

N. Venckienė laukia savo ekstradicijos bylos

ELTA 2013.09.18 12:21

Kelis mėnesius iš Lietuvos dingusi Seimo narė, partijos „Drąsos kelias“ įkūrėja Neringa Venckienė savo viešame laiške pabrėžė, kad nėra pasislėpusi ar pabėgusi ir pažėrė kritikos jos oponentams, bei teigė laukianti ekstradicijos bylos.

Kelis mėnesius iš Lietuvos dingusi Seimo narė, partijos „Drąsos kelias“ įkūrėja Neringa Venckienė savo laiške šeimai, partijos draugams, bendražygiams ir rinkėjams pabrėžė, kad nėra pasislėpusi ar pabėgusi, ir pažėrė kritikos oponentams, teigė laukianti ekstradicijos bylos.

N. Venckienės teigimu, su jos išvykimu į užsienį kova nesibaigė, bet priešingai, tik dar labiau sustiprėjo.

Trečiadienį Seimo narės laišką per spaudos konferenciją perskaitė jos sutuoktinis advokatas Aidas Venckus.

„Nepasislėpiau ir nepabėgau, bet buvau priversta išvažiuoti, nes tikimybė įrodyti tiesą Lietuvoje tapo lygi nuliui. Išvažiavau į demokratinę šalį, kurioje teisėjų ir Seimo narių teisinės neliečiamybės naikinimas nesprendžiamas be jokių įrodymų. Išvažiavau į demokratinę šalį, kur yra galimybių įrodyti tiesą teisme“, – N. Venckienės žodžius citavo A. Venckus.

Laiške politikė paneigė esą ji naudojasi diplomatiniu pasu (tai gali patvirtinti Užsienio reikalų ministerija), informavo, kad sūnus sėkmingai baigė septintą klasę mokykloje. N. Venckienė išvardijo jos parengtus ir Seimui pateiktus įstatymo projektus, politikė neigiamai atsiliepė apie konservatorius, generalinį prokurorą Darių Valį, žurnalistę Nemirą Pumprickaitę, apkaltindama „nesisteminių partijų šmeižimu ir žeminimu“, paneigė, kad nebendradarbiavo su teisėsauga ikiteisminiuose tyrimuose, teigė nuo gegužės „negavusi nė vieno lito darbo užmokesčio, nėra išleidusi nė lito parlamentinėms lėšoms“. Kalbėdama apie Seimo viešbutį, kuriame ji gyveno, N. Venckienė teigė, kad jo priduoti esą nebuvo galimybių, nes balandį Seimo kanceliarija be jos žinios pakeitė spyną ir į butą nebuvo galima patekti.

„Į viską reaguoti nėra nei noro, nei laiko. Šmeižto ir melo tiek daug, kad jis jau tapo kasdienybe ir mūsų supuvusios valstybės dalimi. Laukiu ekstradicijos bylos, kurioje su prašymu užsienio valstybei Generalinė prokuratūra pateiks visą videoįrašą, darytą 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje“, – teigė Seimo narė.

N. Venckienės laišką palydėjo gausūs jos šalininkų plojimai.

Paprašytas pakomentuoti, kaip įsivaizduoja užsienio teisėsaugos įsikišimą – galbūt politinio prieglobsčio prašymą, A. Venckus teigė, kad jo sutuoktinė pagal dabartinę situaciją nurodė, kad jos išvykimas yra vienintelė teisinė galimybė perkelti šio klausimo sprendimą į užsienio teismą, aišku, jei Lietuvos Respublika paprašys ją išduoti pagal Europos arešto orderį ar ekstradicijos procedūrą.

„Būtent pradėjus tokį procesą, atsiras pagrindas reikalauti, kad būtų pateikta visa medžiaga, ir manau, kad užsienio valstybės teismas įvertins, kiek ta medžiaga pagrįsta ir ar sudaro pagrindą baudžiamajam persekiojimui“, – kalbėjo A. Venckus. Pasak jo, situaciją turėtų įvertinti nepriklausomas užsienio teismas.

A. Venckus taip pat pareiškė, kad Klonio gatvės adresu, kur gyvenamąją vietą yra deklaravusi N. Venckienė, nebuvo įteikta nė vienas teisėsaugos šaukimas atvykti į apklausą Šiaulių apygardos prokuratūroje. A. Venckus nurodė, kad į jo advokatų kontorą, kur jis dirba, buvo pristatytas teismo šaukimas, kuriuo N. Venckienė pavėluotai kviečiama tą pačią dieną atvykti į apklausą Šiaulių apygardos prokuratūroje.

Klausiamas apie galutinį N.Venckienės tikslą, A. Venckus to negalėjo atsakyti.

„N. Venckienės tikslas yra įrodyti, kad visi šie teisiniai procesai yra skirti tam, kad būtų susidorota su ja kaip su asmeniu, kuris išdrįso reikšti savo nuomonę ir iškėlė į viešumą visas teisėsaugos institucijų negeroves“, – dėstė N. Venckienės vyras.

Gegužės 9 dieną buvo pradėta N. Venckienės paieška.

Parlamentarei pareikšti įtarimai pagal šešias nusikalstamas veikas. Manoma, kad ji yra Čikagoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi