Lietuvoje

2013.09.18 09:46

D. Valys paprašė Seimą leisti suvaržyti P. Gražulio laisvę (papildyta)

ELTA 2013.09.18 09:46

Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją, kuri spręs, ar leisti suvaržyti Seimo nario Petro Gražulio laisvę.

Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją, kuri spręs, ar leisti suvaržyti Seimo nario Petro Gražulio laisvę.

Komisija, kurioje dirbs 12 Seimo narių, tyrimą turės atlikti iki spalio 7 dienos. Komisijai vadovaus „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas, jo pavaduotoju paskirtas konservatorius Stasys Šedbaras.

Komisijos nariai – Zbignevas Jedinskij, Vytautas Kamblevičius, Liutauras Kazlavickas, Albinas Mitrulevičius, Alma Monkauskaitė, Ričardas Sargūnas, Aurelija Stancikienė, Gintaras Steponavičius, Eduardas Šablinskas, Arvydas Vidžiūnas.

Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti suvaržyti Seimo nario P. Gražulio laisvę administracinio teisės pažeidimo byloje.

Dėl politiko elgesio per gėjų eitynes tai padaryti jį paprašė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, primena ELTA.

Komisariato duomenimis, šių metų liepos 27 d. Seimo narys P. Gražulis Vilniuje, Gedimino prospekte nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų sustoti, neiti į renginį „Baltic Pride 2013“ bei neperžengti specialios policijos juostos „Stop Policija“, aktyviais veiksmais, naudodamas jėgą bei stumdamas pareigūnus, bandė prasiveržti į renginį, sulaikytas bandė ištrūkti.Tuo metu per homoseksualų eitynes dėmesio centre vėl atsidūręs Seimo narys Petras Gražulis nesiima prognozuoti, ar Seimas patenkins generalinio prokuroro prašymą ir panaikins jo teisinę neliečiamybę. Jis tvirtina nesigailintis savo veiksmų. „Aš tikrai nežinau, kaip Seimas pasielgs, sudarys komisiją ir matysime. Turiu savo nuomonę, kad tikrai gyniau Konstitucijoje įtvirtintas vertybes ir džiaugiuosi, kad man užteko drąsos būti ryžtingam ir principingam“, – žurnalistams sakė P. Gražulis.

Šalies Konstitucijoje yra įtvirtinta nuostata, kad be Seimo sutikimo negali būti suvaržoma Seimo nario laisvė, jis negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas.

Siekiant išnagrinėti P. Gražulio administracinio pažeidimo bylą teisme ir atsižvelgiant į tai, kad už šį pažeidimą numatyta bauda nuo 300 iki 500 litų arba laisvės suvaržymas administraciniu areštu nuo 15 iki 30 parų, būtina gauti Seimo sutikimą.

Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo į Seimą gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.