Lietuvoje

2013.09.16 17:44

Galutinis teismo žodis: V. Giržadas iš FNTT atleistas neteisėtai

LRT.lt2013.09.16 17:44

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojas Vytautas Giržadas iš darbo atleistas neteisėtai.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojas Vytautas Giržadas iš darbo atleistas neteisėtai.

V. Giržadas turės būti grąžintas į pareigas ir jam bus išmokėta negauto atlyginimo dydžio kompensacija bei kompensacija už neturtinę žalą.

LVAT pripažino, kad analogiška Vilniaus apygardos administracinio teismo išvada buvo teisėta ir pagrįsta. V. Giržadas ginčijo leidimo dirbti su įslaptinta informacija panaikinimą ir atleidimą iš pareigų bei reikalavo gražinti jį į FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Ginčas byloje kilo dėl vidaus reikalų ministro įsakymo, kuriuo buvo panaikintas V. Giržadui išduotas leidimas dirbti su įslaptinta informacija. Netekęs šio leidimo V. Giržadas nebegalėjo eiti pareigų, kuriose jis būtinas, todėl buvo atleistas.

LVAT pripažino pagrįstais pirmosios instancijos teismo argumentus, kad pareiškėjo nepatikimumas buvo konstatuotas remiantis vien neigiamomis tyrimo poligrafu išvadomis, kurios nesant kitų aplinkybių nėra pakankamos.

Teismas pabrėžė, jog pagal Poligrafo naudojimo įstatymą poligrafo išvada yra tik papildoma informacija ir jokiu būdu negali būti esminė informacija, kuria remiantis panaikinamas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

LVAT pripažino, kad V. Giržadas turi būti gražintas į FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigas ir jam turi būti išmokėtas visas atlyginimas už priverstinę pravaikštą nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos.

LVAT taip pat nusprendė, kad V. Giržadui neturtinę žalą kompensuoti turi ne Lietuvos valstybė, kaip buvo nusprendęs žemesnės instancijos teismas, o Vidaus reikalų ministerija, tačiau pačią kompensaciją sumažino nuo 20 tūkst. Lt iki 10 tūkst. Lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.