Lietuvoje

2013.09.16 17:02

Dėl A. Butkevičiaus žodžių pasiaiškinti iškviesta Lietuvos ambasadorė Ispanijoje

LRT.lt 2013.09.16 17:02

Ispanijos užsienio reikalų ministerija, reaguodama į Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus pasisakymą, iškvietė pasiaiškinti Lietuvos ambasadorę Madride, praneša portalas 15min.lt, remdamasis BNS informacija.

Ispanijos užsienio reikalų ministerija, reaguodama į Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus pasisakymą, iškvietė pasiaiškinti Lietuvos ambasadorę Madride Audrą Plepytę-Jarą. Apie tai praneša portalas 15min.lt, remdamasis naujienų agentūros BNS informacija.

Madridas ėmėsi tokio žingsnio, kai A. Butkevičius Lietuvos žiniasklaidai pasidžiaugė, kad Baltijos kelio pavyzdys įkvėpė ir katalonus, kurie praeitą savaitę susikibę gyva grandine reikalavo nepriklausomybės nuo Ispanijos.

„Man labai džiugu, kad Lietuvos pavyzdys įkvepia žmones ir kitur“, – tuomet sakė ministras pirmininkas.

„Aš manau, kad kiekviena šalis turi vadovautis savo principais arba tam tikra galiojančia teise ir manau, kad tai yra vidinis šalies apsisprendimo tam tikras kelias. Aš manau, kad visi taikūs būdai parodyti solidarumą tarp žmonių ir išreikšti savo teisėtą nuomonę yra sveikintini“, – sakė A. Butkevičius.

URM kaltina ispanų spaudą

Tuo metu Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė esanti „susirūpinusi Ispanijos spaudoje tendencingai ir klaidingai interpetuota Lietuvos pozicija Katalonijos klausimu“.

„Pabrėžiame, kad nėra korektiška lyginti Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją su situacija Ispanijoje. Ispanija yra demokratiška šalis, Europos Sąjungos narė, artima Lietuvos sąjungininkė ES ir NATO“, – rašoma URM išplatintame pareiškime.

URM teigia, kad Ispanija pajėgi demokratinėmis, teisinėmis priemonėmis spręsti „savo vidaus problemas“ ir tikisi, „kad tendencingos publikacijos neįtakos šalių savitarpio supratimo“.