Lietuvoje

2012.07.19 13:31

Lenkų meteorologai įspėja apie prie Lietuvos sienos artėjančią audrą

ELTA, DELFI.lt 2012.07.19 13:31

Lenkijos meteorologijos institutas ketvirtadienį perspėja apie artėjančią stichiją – Palenkės vaivadijoje, kuri ribojasi su Lietuva, vėjo greitis gali siekti iki 90 kilometrų per valandą. 

Lenkijos meteorologijos institutas ketvirtadienį perspėja apie artėjančią stichiją – Palenkės vaivadijoje, kuri ribojasi su Lietuva, vėjo greitis gali siekti iki 90 kilometrų per valandą.

Tačiau Lietuvos sinoptikai teigia pavojingų reiškinių mūsų šalyje neprognozuojantys.

Ketvirtadienį beveik visoje Lenkijoje galimi viesulai, kruša ir vėjas, kurio greitis gali siekti 90 kilometrų per valandą. Meteorologų teigimu, pavojingi orų reiškiniai atsiras dėl temperatūrų skirtumo, susidariusio šiaurinėje ir pietinėje šalies dalyje. Tai susiję su atmosferos frontu, kuris šiandien slenka iš vakarų į rytus, rašo interneto dienraštis „Rzeczpospolita“.

Perspėjama, kad stichija gali šėlti ir Palenkės vaivadijoje, Mozūrijoje, kuri ribojasi su Lietuva. Čia vėjo greitis gali siekti iki 90 kilometrų per valandą, taip pat galima kruša.

Vis dėlto lenkų meteorologai ramina, kad oro sūkuriai bus mažesni negu liepos 14 dieną, kai rytinėje Lenkijos dalyje nukentėjo daug namų, buvo išversti medžiai 550 ha teritorijoje.

Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus sinoptikės Ievos Nariūnaitės, Lietuvos sinoptikai iš Lenkijos gavo pranešimą apie šioje šalyje galimas pavojingas audras, kurių metu griaudės perkūnija. Tuo tarpu didesnių vėjų gūsių, jos teigimu, labiausiai baiminasi vokiečiai.

„Lietuvoje pavojingų reiškinių neprognozuojame. Šalies pietuose ir pietvakariuose taip pat gali nugriaudėti perkūnijos, šiek tiek sustiprės vėjas. Pavojingu laikomo greičio – 15 m/s – jis nepasieks, bet gali priartėti prie šios ribos“, – sakė pašnekovė.

Paklausta, kiek šie reiškiniai susiję su atmosferos pokyčiais Lenkijoje, sinoptikė teigė, kad pagrindinis ciklonas sukasi virš Pietų Skandinavijos. Nuo jo ir driekiasi frontiniai debesys, su kuriais keliauja ir lietus, ir perkūnijos, ir stipresni vėjo gūsiai.

„Dabar šiltasis atmosferos frontas keliauja per Lietuvos teritoriją, apimdamas pietvakarinę Lietuvos dalį, todėl ten lyja, o šaltasis banguojantis atmosferos frontas keliauja per Lenkijos ir Vokietijos teritoriją ir nusidriekia Prancūzijos link. Todėl ten daugiau prognozuojama neramumų. Pas mus kol kas ramu – juolab kad labai vėsu. Vilniuje dabar vos 14–15 laipsnių“, – DELFI.lt cituoja I. Nariūnaitę.