Lietuvoje

2013.09.15 16:06

Lietuvė emigracijoje: pigiausia būtų gyventi rūsyje

Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt2013.09.15 16:06

Lietuvė Greta Zykutė džiaugiasi atradusi laimę emigracijoje – Kanadoje jos finansinė padėtis kardinaliai pasikeitė: dabar mergina gali sau leisti ne tik pragyventi, taupyti, bet ir keliauti.

Lietuvė Greta Zykutė džiaugiasi atradusi laimę emigracijoje – Kanadoje jos finansinė padėtis kardinaliai pasikeitė: dabar mergina gali sau leisti ne tik pragyventi, taupyti, bet ir keliauti.

Anot pašnekovės, maisto kainos jos gyvenamame Kalgario mieste – kaip Lietuvoje, bet algos – didesnės. „Nemanau, kad, būdama Lietuvoje, gaučiau tokias pajamas. Per šiuos metus apkeliavau beveik visą Vakarų Kanadą, buvau Meksikoje“, – tikina mergina.

Trijų kambarių dydžio gyvenamąjį plotą Kalgario centre galima išsinuomoti už 800 Kanados dolerių, jei jis – rūsyje. Tiesa, LRT.lt pašnekovei pasisekė: jai tereikia mokėti 120 dolerių už komunalines paslaugas ir internetą.

Kanadoje gyvena apie 50 tūkst. lietuvių kilmės gyventojų, didžioji dalis jų – nuo sovietų okupacijos bėgę išeiviai bei jų palikuonys. Tačiau šiandieną lietuviai ten tiesiog ieško geresnių gyvenimo sąlygų.

„Kanadoje, Kalgario mieste, gyvenu jau metus. Tai miestas, visiems žinomas kaip turtingas naftos ir dujų kompanijos  centras, tai mane dar labiau paskatino išvykti iš gimtinės. Mano finansinė padėtis čia labai pasikeitė, dabar galiu sau leisti kur kas daugiau, nei būčiau galėjusi gyvendama Lietuvoje“, – džiaugiasi Greta.

Lietuvoje darbo neieškojo

Lietuvė pasakoja, kad nei Lietuvoje, nei Kanadoje darbo pagal specialybę dirbti neteko. Gimtinėje Greta darbo nė neieškojo, išvyko iškart, kai baigė geografijos studijas.

„Kol kas nedirbu pagal specialybę. Be patirties bei pažįstamų, kurie galėtų rekomenduoti, susirasti darbą čia išties sunku. Absoliuti dauguma žmonių darbą Kanadoje susiranda per draugus. Tad kol kas dirbu aptarnavimo sektoriuje ir bandau gauti dokumentus, reikalingus tam, kad greitu metu galėčiau dirbti pagal profesiją“, – sako Greta.

Mergina teigia, kad Lietuvoje jai nieko netrūko – ji išvykusi ne iš ekonominių paskatų, o ieškodama naujos patirties, saviraiškos galimybių. Tačiau LRT.lt pašnekovė džiaugiasi visus poreikius tenkinančiomis pajamomis, kurios užtikrina stabilų finansinį pagrindą.

Taupantys gali gyventi rūsyje

Greta tikina, kad susitaupyti net ir didesniems pirkiniams gyvendama Kanadoje ji gali nesunkiai. Būsto nuomos kainos svyruoja nuo 800 iki 1 400 Kanados dolerių. „Pigiausiai atsieina gyvenimas rūsyje – jis kainuoja 800 dolerių. Būstas rūsyje yra tokio dydžio, kaip trijų kambarių butas Lietuvoje. Susisiekimo atžvilgiu patogesnėse vietose esančių butų nuomos kaina 1 000-1 400 dolerių“, – skaičiuoja lietuvė.

Pačiai Gretai labai pasisekė, ji gyvena miesto centre, tačiau moka tik komunalinius mokesčius ir už internetą. Gyvenimas Kalgario centre merginai atsieina 120 dolerių. Maisto kainos šalyje labai panašios į lietuviškas, tik uždarbis geresnis. Anot emigrantės, kišenę čia labiausiai tuština odontologai, kirpėjos, daug kainuoja ir pašto paslaugos.

Vietiniai emigrantus sutinka maloniai

Tačiau merginai pasitenkinimą teikia ne tik puiki finansinė padėtis. Šalies kraštovaizdis geografę Gretą taip pat labai džiugina: „Kalbant apie Kalgarį, privalu nepaminėti, kad miestas įsikūręs 60 km nuo Uolinių kalnų, tad yra vienas švariausių pasaulyje. Čia galima susidurti su žmonėmis iš viso pasaulio, susipažinti su jų kultūra, religija, istorija. Nuostabu turėti draugų iš daugelio pasaulio šalių, tačiau svarbiausia, kad nusikaltimų čia ypač mažai.  Jaučiuosi labai saugi.“

Lietuvė tvirtina, kad vietiniai gyventojai emigrantus priima labai teigiamai, nėra priekabūs dėl atvykėlių anglų kalbos žinių. Turėdami galimybių, patys mielai padeda tobulinti kalbą. „Su jais užmegzti ryšį labai lengva, nes jie labai domisi emigrantais, klausinėja apie tave, domisi tavo šalimi“, – pažymi Greta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.