Lietuvoje

2013.09.13 20:50

Pagaliau pradedama kelio Smiltynė-Nida rekonstrukcija

Asta Kažukauskienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.09.13 20:50

Po kelerius metus trukusių diskusijų ir derinimų pagaliau pradedama valstybinės reikšmės krašto kelio Smiltynė-Nida rekonstrukcija. Bus tvarkoma blogiausia kelio atkarpa tarp Nidos ir Preilos.

Po kelerius metus trukusių diskusijų ir derinimų pagaliau pradedama valstybinės reikšmės krašto kelio Smiltynė-Nida rekonstrukcija. Bus tvarkoma blogiausia kelio atkarpa tarp Nidos ir Preilos.

Teigiama, kad prieš daugiau nei 40 metų nutiestas kelias į Nidą yra vienas blogiausių krašto kelių šalyje – siauras, vingiuoja mišku, medžiai auga labai arti, sunku pamatyti staiga į kelią išbėgančius žvėris. Danga aptrupėjusiais kraštais, duobėta, lopyta tiek, kad panašėja į žvyrkelį. Tačiau kelio rekonstrukcijos projektas strigo net šešerius metus. Unikalios Kuršių nerijos gamtos saugotojai vis teigė, kad kelią numatoma platinti per daug – po pusantro metro abiejose pusėse. Esą dėl to teks iškirsti daug medžių – pagal projektą,  beveik 1300.

„Kelio rekonstrukcijai pinigai buvo skirti prieš šešerius metus. Visus šešerius metus vyko ginčas, kaip aš sakau, dėl 20 cm į vieną ar į kitą pusę. Yra kaip yra“, – dėt delsimo apgailestavo Neringos meras Darius Jasaitis.

Kompromisą galų gale pasiekti pavyko – kelias platės metru, pavyks išsaugoti apie 200 pačių vertingiausių medžių. Kitą savaitę darbai prasidės blogiausioje apie 10 kilometrų ilgio atkarpoje tarp Nidos ir Preilos gyvenviečių. Tai kainuos apie 24 milijonus litų. Kada darbai bus tęsiami toliau – iki Smiltynės – priklausys nuo finansavimo.

„Pradėsime nuo blogiausios atkarpos. Tuomet bus galima galvoti apie darbų vykdymą etapais.<...>  Po kelerių metų turėtume džiaugtis neblogu keliu iki Smiltynės prieplaukos“, – vylėsi susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Pradėjus remontą, kurį laiką bus ribojimas ir eismas.

„Manau, kad iki vasaros sezono įmanoma padaryti 2 juostų pravažiavimą, nors pagal sutartį darbų pabaiga numatyta kitų metų pabaigoje. Be abejo, dar liks šlaitų tvarkymas, bet svarbiausia, kad dėl kelio tiesimo atostogų metu nenukentėtų poilsiautojai“, – kalbėjo Automobilių kelių direkcijos direktorius Skirmantas Skrinskas.

Tai vienintelis kelias, jungiantis Smiltynę, Nidą, nusidriekiantis ir į Kaliningrado sritį. Nuolat Neringoje gyvena vos kiek daugiau nei 2000 žmonių, tačiau vasaromis kurortą aplanko apie pusė milijono turistų.