Lietuvoje

2013.09.13 10:00

D. Valys: tikimės, kad JAV įvykdys teisinės pagalbos prašymą dėl N. Venckienės (papildyta)

ELTA 2013.09.13 10:00

Su Seimo Pirmininku Vydu Gedvilu susitikęs generalinis prokuroras Darius Valys tikisi, kad JAV pareigūnai įvykdys teisinės pagalbos sutartį, siekiant nustatyti Seimo narės Neringos Venckienės buvimo vietą ir įteiks jai šaukimą atvykti į apklausą.

Su Seimo Pirmininku Vydu Gedvilu susitikęs generalinis prokuroras Darius Valys tikisi, kad JAV pareigūnai įvykdys teisinės pagalbos sutartį, siekiant nustatyti Seimo narės Neringos Venckienės buvimo vietą ir įteiks jai šaukimą atvykti į apklausą.

„Yra išsiųstas teisinės pagalbos prašymas JAV ir vyksta gana aktyvus bendradarbiavimas su JAV teisėsaugos institucijomis šiuo klausimu. Tikimės, kad teisinės pagalbos prašymas bus įvykdytas. Šaukimo įteikimas yra tiek įprasta procedūra, ji nuolat vykdoma, nes šaukimai tik ir įteikiami teisinės pagalbos prašymo forma“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė D. Valys.

Jis taip pat patvirtino, kad prokurorai neprašo suimti N. Venckienės.

„Šiuo metu yra pavesta JAV teisėsaugos institucijoms nustatyti įtariamosios buvimo vietą ir įteikti jai šaukimą, iškviesti į apklausą“, – teigė D. Valys.

Generalinio prokuroro nuomone, Šiaulių prokurorė, kuri organizuoja ikiteisminį tyrimą, „veikia nuosekliai ir adekvačiai, įvertindama nusikaltimo padarymo sunkumą, įtariamą asmenybę ir taip toliau“.

Ieškant N. Venckienės, D. Valys teigė matąs pažangą „duomenų rinkimo prasme“. „Prokuratūra yra informuota apie galimą įtariamosios buvimo vietą“, – aiškino prokuratūros vadovas.

Kaip skelbė žiniasklaida, N. Venckienė galimai pastebėta Čikagoje.

V. Gedvilas mėgins įkalbėti N. Venckienę grįžti

Kitą savaitę Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) viešėsiantis Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sako neturįs darbotvarkėje numatyto susitikimo su galimai Čikagoje esančia Seimo nare Neringa Venckiene, tačiau jeigu pavyktų susitikti, parlamento vadovas mėgintų paraginti ją sugrįžti į Lietuvą.

„Jeigu susitiksiu, tikrai mėginsiu įkalbėti grįžti, kad ji papasakotų viską, kodėl ji išvažiavo, ką ji ten veikia, kokius turi planus. Tą tikrai padarysiu, jeigu susitiksiu“, – ketvirtadienį po susitikimo su generaliniu prokuroru Dariumi Valiu žurnalistams sakė V. Gedvilas.

Jeigu toks susitikimas įvyktų, V. Gedvilas pajuokavo, kad būtinai informuotų žurnalistus ir netgi filmuotą medžiagą atsiųstų. „Planuose nėra numatytas susitikimas su N. Venckiene, ir aš negaliu pasakyti, kurioje vietoje ji yra. Nors aš ir buvau susitikęs su generaliniu policijos komisaru Sauliumi Skverneliu, jis paaiškino, kad jam žinoma vieta. Jis, aišku, negalėjo išduoti, kur ta vieta, ir aš nežinau.

Kaip ir jūs, galiu pasakyti, kad ji lyg ir yra Čikagoje. Man irgi teks būti Čikagoje. Jeigu ji susitiks, tai būtinai jus informuosiu ir galbūt dar filmuotą medžiagą atsiųsiu“, – pažadėjo parlamento vadovas.

Seimo Pirmininkas V. Gedvilas JAV viešės šių metų rugsėjo 14–21 dienomis.