Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.12 08:50

Dalai Lama lankysis Seime

ELTA 2013.09.12 08:50

Ketvirtadienį Seime lankysis Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama XIV.

Ketvirtadienį Seime lankysis Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama XIV.

„Tai jau trečiasis šio iškilaus pasaulio dvasinio autoriteto vizitas Lietuvoje. 1990 m. Lietuvai paskelbus nepriklausomybę kovo 11 d., jau balandžio 3 d. gavome Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV sveikinimo telegramą, o netrukus sulaukėme jo vizito. Tuomet, kai Lietuvai buvo toks svarbus tarptautinės bendruomenės palaikymas, Dalai Lama XIV buvo su mumis ir skleidė viltį, kad siekiantys tiesos negali pralaimėti. Tai pasakytina ir apie Tibeto žmones, kuriems dabar kaip niekada reikalinga pasaulio parama ir reali pagalba. Apie tai nenuilsdamas ir keliaudamas po pasaulį kalba Dalai Lama XIV“, – teigia Seimo Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupės pirmininkė Dalia Kuodytė.

Nobelio taikos premijos laureatas, Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV Vilniuje lankosi rugsėjo 11-14 dienomis.

Tibeto vyriausybės egzilyje atstovai, kalbėdami apie dabartinę savo situaciją, dažnai nurodo Lietuvą ir kitas Baltijos šalis kaip sektiną nesmurtinės kovos dėl nepriklausomybės pavyzdį. Dalai Lama buvo pirmasis karališkosios giminės atstovas, pasveikinęs Lietuvą atkūrus nepriklausomybę.

Kinija Tibetą laiko sava teritorija, tačiau patys tibetiečiai Kiniją vertina kaip okupantę. Grėsmingai skamba žinios, kuriose pranešama apie susideginti pasiryžusius tibetiečius, taip išreiškiančius savo nepasitenkinimą Kinijos vykdoma politika regione. Šiandien priskaičiuojama 120 susideginusių tibetiečių, taip mėginusių atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį į Tibeto tragediją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi