Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prezidentė susitiks su naujuoju Belgijos karaliumi

ELTA2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį lankysis Belgijos sostinėje Briuselyje, kur susitiks su naujuoju Belgijos karaliumi Philippe`u.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį lankysis Belgijos sostinėje Briuselyje, kur susitiks su naujuoju Belgijos karaliumi Philippe`u.

Prezidentė ir Karalius atidarys svarbiausią Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai kultūros renginį didžiausiame Belgijos Menų centre „Bozar“, kuriame koncertuos iškiliausi mūsų šalies menininkai.

Prezidentė su karaliumi kalbės apie tolesnį sėkmingų Lietuvos ir Belgijos santykių plėtojimą tiek stiprinant ekonominius ryšius, tiek bendradarbiaujant tarptautinėse organizacijose. Susitikime taip pat bus aptarti Europai ir pasauliui aktualūs saugumo, ekonomikos klausimai, pirmieji Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai rezultatai.

Prezidentė kartu su karaliumi didžiausiame Belgijos menų centre atidarys Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą kultūros renginį. Šis koncertas yra įtrauktas į prestižinio tarptautinio "Klara" muzikos festivalio programą ir bus tiesiogiai transliuojamas per Belgijos radiją.

Koncerte dainuos Violeta Urmana, gros Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno.

Koncerto programoje skambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninė poema „Miške“, Richardo Wagnerio dainų ciklai iš „Valkirijos“ ir „Tristano ir Izoldos“, Richardo Strausso simfoninė poema „Mirtis ir pragiedrėjimas“. Koncertas vyks didžiausioje „Bozar“ koncertų salėje, kurioje telpa daugiau kaip 2000 žmonių.

Lietuvos vadovė Briuselyje taip pat dalyvaus Europos politikos centro rengiamoje konferencijoje „Vizijos Europai“, kurioje skaitys pranešimą apie ES energetikos politikai kylančius iššūkius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.