Lietuvoje

2013.09.12 11:56

D. Grybauskaitė privačiai susitiko su Dalai Lama

15min.lt2013.09.12 11:56

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė privačiai susitiko su Vilniuje viešinčiu Tibeto dvasiniu vadovu Dalai Lama.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė privačiai susitiko su Vilniuje viešinčiu Tibeto dvasiniu vadovu Dalai Lama.

„Privataus pokalbio Vilniuje susitikau su mūsų šalyje viešinčiu Tibeto dvasiniu vadovu ir Nobelio taikos premijos laureatu Dalai Lama“, – trečiadienio pakarę savo puslapyje „Facebook“ paskelbė prezidentė.

Ji publikavo susitikimo nuotrauką.

Prieš tai buvo skelbiama, kad yra derinama tokio susitikimo galimybė.

„Derinama prezidentės ir Tibeto dvasinio lyderio privataus susitikimo galimybė“, – BNS trečiadienį sakė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

15min.lt jau rašė, kad po dvylikos metų į Lietuvą sugrįšiantis Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama iš mūsų šalies turėtų išsivežti kitokį įspūdį nei po praėjusio vizito. 2001 metais tuometis prezidentas Valdas Adamkus į susitikimą su Dalai Lama atskubėjo iš Santariškių po operacijos, o šį kartą Lietuvos vadovai garbingam svečiui atsuko nugaras.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį sakė, kad Lietuva laikosi „vienos Kinijos“ politikos, todėl oficialių susitikimų su Tibeto dvasiniu lyderiu rengiama nebus.

Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį sakė negavęs į Vilnių atvykusio Tibeto dvasinio vadovo Dalai Lamos kvietimo susitikti, o pats tokio susitikimo teigia nesiekęs dėl užimtumo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.