Lietuvoje

2013.09.11 10:35

Darbo partija kol kas negalvoja apie galimą V. Gapšio pasitraukimą iš Seimo

ELTA2013.09.11 10:35

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas teigia, kad Darbo partija (leiboristai) dar nėra apgalvoję savo veiksmų, jei jų partijos pirmininkas Vytautas Gapšys turės trauktis iš Seimo. 44 parlamentarai surinko parašus nepasitikėjimo V. Gapšiu procedūrai inicijuoti.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas teigia, kad Darbo partija (leiboristai) dar nėra apgalvoję savo veiksmų, jei jų partijos pirmininkas Vytautas Gapšys turės trauktis iš Seimo. 44 parlamentarai surinko parašus nepasitikėjimo V. Gapšiu procedūrai inicijuoti.

„Apie tai negalvojame. Vakar (antradienį, - ELTA) Seimo narių grupė gavo pareiškimą, yra 44 parašai. Artimiausią posėdį aš jį paskelbsiu ir vykdysime tas visas procedūras. Tai yra opozicijos nuomonė, surinkti parašai. Demokratinėje valstybėje parlamentarai turi tokią teisę“, – sakė Seimo Pirmininkas.

Parlamento vadovo teigimu, pačiam V. Gapšiui tai gali išeiti į naudą, kadangi jis turės progą atsakyti į opozicijos atstovų klausimus. Vis dėlto V. Gedvilas pripažino, kad apie galimus V. Gapšio atleidimo padarinius kalbų partijos ir koalicijos viduje nebuvo.

„V. Gapšys turės galimybę gintis. Jis atsakys į klausimus, turės galimybę pasisakyti ir įrodyti savo tiesas, o opozicija įrodinės savo tiesas. (...) Nenoriu nieko prognozuoti, kaip baigsis ir ar tai turės įtakos tolesniems koaliciniams santykiams. Negaliu to pasakyti, nes apie tai nebuvo kalbėta“, – „Žinių radijui“ sakė V. Gedvilas.

Parlamento vadovas pripažino, kad lemiamas žodis bus didžiausią narių skaičių valdančiojoje koalicijoje turintiems socialdemokratams, ir pritarė vedėjo minčiai, jog „kamuolys yra jų rankose“.

„Jie turės priimti sprendimą. Manau, kad V. Gapšys apsilankys Socialdemokratų frakcijoje, ir apie tai bus kalbama“, – sakė V. Gedvilas.

ELTA jau skelbė, kad 44 parlamentarai pareiškė nepasitikėjimą Seimo Pirmininko pirmuoju pavaduotoju V. Gapšiu ir siūlo jį atleisti iš einamų pareigų. Tai yra pakankamas parašų skaičius nepasitikėjimo procedūrai inicijuoti.

Nepatikėjimo tekstas antradienį įteiktas Seimo Pirmininkui.

Pareiškimą pasirašė opozicinių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Liberalų sąjūdžio frakcijų nariai, taip pat kai kurie „Drąsos kelio“ frakcijos ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai.

Pats V. Gapšys nedramatizuoja konservatorių jam inicijuojamos nepasitikėjimo procedūros, teigdamas, kad „tai jų teisė“.

„Tai jų teisė. Jie visą vasarą apie tai kalba, laukiame. Jeigu pateiks tokį tekstą, atsakinėsiu į jų klausimus“, – antradienį žurnalistams sakė V. Gapšys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.