Lietuvoje

2013.09.10 16:25

Surinktas pakankamas parašų skaičius inicijuoti nepasitikėjimo V. Gapšiu procedūrą (papildyta)

ELTA2013.09.10 16:25

Surinktas pakankamas parlamentarų parašų skaičius nepasitikėjimo Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju Vytautu Gapšiu procedūrai inicijuoti.

Surinktas pakankamas parlamentarų parašų skaičius nepasitikėjimo Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju Vytautu Gapšiu procedūrai inicijuoti.

Tai antradienį žurnalistams pranešė Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Andrius Kubilius.

Pasak jo, nepasitikėjimo tekstą artimiausiu laiku planuojama įteikti Seimo pirmininkui Vydui Gedvilui.

„Parašų turime daugiau negu tas minimumas, daugiau negu 29. Pasirašo TS-LKD ir Liberalų sąjūdžio frakcijų nariai. Dar pabandysime pasiūlyti kai kurių kitų frakcijų nariams apsispręsti“, – sakė A. Kubilius.

Jis nesiėmė spėlioti, kas iš valdančiųjų gali padėti parašą po interpeliacijos tekstu. „Akivaizdu, kad jiems teks atsakomybė apsispręsti, ar tokia valstybės kompromitacija, kai pareigas eina žmogus, kuris teismo yra pripažintas kaltu stambios korupcijos byloje, ar jisai toliau eina pareigas, ar ne“, – sakė A. Kubilius.

Politikas teigė tikįs, kad socialdemokratai, rimtai vertindami savo atsakomybę, iš tikrųjų priims sprendimą atleisti V. Gapšį iš pareigų. „Jeigu tai nebus padaryta, tai visa atsakomybė teks socialdemokratams, ne kam nors kitam, ne opozicijai, o tiktai socialdemokratams“, – sakė A. Kubilius.

V. Gapšys: tai jų teisė

Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys nedramatizuoja konservatorių jam inicijuojamos nepasitikėjimo procedūros.

„Tai jų teisė. Jie visą vasarą apie tai kalba, laukiame. Jeigu pateiks tokį tekstą, atsakinėsiu į jų klausimus“, – antradienį žurnalistams sakė V. Gapšys.

Paklaustas, ar neatsisako ketinimų tapti Seimo Pirmininku, V. Gapšys atsakė: „Jeigu bus tokios politinės aplinkybės, kad reikės užimti šitą postą, aš esu jį pasiruošęs užimti“.

Paprašytas patikslinti, kokios tai aplinkybės, V. Gapšys teigė, kad „tai yra partijos vidaus reikalas, kurį mes galime išdiskutuoti partijoje“. Jo teigimu, šiuo metu tokios diskusijos nevyksta.

Žurnalistams pasiteiravus, ar V. Gapšys kandidatuos į Europos Parlamentą (EP), politikas teigė svarstąs šį klausimą.

„Aš esu tarp skyrių įvardintų kandidatų, bet svarstau tą klausimą. Dar turime laiko iki EP rinkimų. Mes pradėjome sąrašo formavimo klausimus ir matysime, kada reikia juos užbaigti pagal įstatymus ir pagal partijos vidaus aplinkybes“, – sakė V. Gapšys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.