Lietuvoje

2013.09.10 08:33

Suskaičiuota, kiek darbo grupių sukūrė Ministras Pirmininkas

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2013.09.10 08:33

Premjeras Algirdas Butkevičius net vasarą neapleido pomėgio kurti darbo grupes. Vyriausybės vadovą trypčiojimu vietoje kaltinantiems kritikams konkrečių sprendimų gali tekti palaukti – šiuo metu yra suburtos 43 darbo grupės, o kiek iš jų jau baigė darbą, nežino ir pati Vyriausybės kanceliarija.

Premjeras Algirdas Butkevičius net vasarą neapleido pomėgio kurti darbo grupes. Vyriausybės vadovą trypčiojimu vietoje kaltinantiems kritikams konkrečių sprendimų gali tekti palaukti – šiuo metu yra suburtos 43 darbo grupės, o kiek iš jų jau baigė darbą, nežino ir pati Vyriausybės kanceliarija.

A. Butkevičiaus įsitikinimas, kad visas šalies problemas gali išspręsti darbo grupės, jau tapo anekdotu.

Premjeras dėl to sulaukė kritikos iš prezidentės Dalios Grybauskaitės. „Jeigu norime gyventi geriau, turime dirbti greičiau ir daugiau. Politinės valios stoka, sudėtingas sprendimų mechanizmas, negebėjimas operatyviai reaguoti, laiko gaišimas darbo grupėse – gali būti labai nuostolingi ir net pragaištingi valstybei“, – birželį sakė šalies vadovė.

Tačiau priekaištai Vyriausybės vadovo nesustabdė, vien per vasarą jis subūrė 8 darbo grupes.

Liepą sukurtos darbo grupės turi patobulinti sveikatos sistemos teisės aktus, parengti pasiūlymus dėl valstybei aktualių ekonomikos krypties mokslinių tyrimų plėtros ir nagrinėti su korupcija susijusius klausimus.

Birželį sudarytos darbo grupės spręs klausimus, susijusius su naftos perdirbimu ir tiekimu, narplios apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje klausimus, teiks pasiūlymus dėl kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos tobulinimo, teiks pasiūlymus kaip pagerinti mokinių sportinį ugdymą ir pateiks planą, kaip reikėtų paminėti Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines.

Vyriausybės kanceliarija 15min.lt negalėjo pasakyti, kiek iš 43 nuo kadencijos pradžios sudarytų darbo grupių jau baigė darbą.

„Informacijos neturime – joms pirmininkauja skirtingi ministrai ir įvairų institucijų vadovai, dalies jų veiklos termino pabaiga nėra nurodyta“, – teigiama 15min.lt atsiųstame atsakyme.

Į klausimą apie svarbiausių darbo grupių pasiekimus, kanceliarijos atstovai priminė, kad grupės pasiūlymams dėl vartotojams palankiausio apsirūpinimo elektros energija ir kitais energijos ištekliais parengti išvadas premjeras yra pristatęs Seime, o darbo grupė euro įvedimo darbo dar nėra baigusi.

Kanceliarijos atstovai taip pat priminė, kad darbo grupė, kuri rengė mokesčių sistemos pertvarką, yra pristačiusi pirmojo etapo išvadas.

T. Janeliūnas: Suvokta, kad politikams nereikėjo ekspertų nuomonės

Politologas Tomas Janeliūnas viename iš savo komentarų, kurį publikavo LRT.lt,  yra teigęs, kad būtent šios darbo grupės vaisiai parodė, jog sprendimų greičiausiai apskritai nebus.

„Vos tik gegužės pradžioje ekspertai pateikė pirmuosius savo siūlymus, politikų reakcija privertė juos užsičiaupti. Galiausiai nuspręsta, kad darbo grupė stabdo savo veiklą. Paprastai kalbant, suvokta, kad politikams nereikėjo ekspertų nuomonės – viskas tebuvo priedanga. Po ekspertų pateiktų rekomendacijų pasigirdo nepasitenkinimo šurmulys – tiek dalis socialdemokratų, tiek jų koalicijos partneriai ėmė kalbėti, kad darbo grupės pasiūlymai neatitinka Vyriausybės programos ir rinkimų pažadų. Tai, žinoma, oficialus pretekstas. Tikrosios pasipiktinimo priežastys ne tokios romantiškos – pavyzdžiui, Darbo partija nepatenkinta, kad neketinama mažinti PVM tarifo kai kuriems maisto produktams. Gal ir nebereikia priminti, kokios sąsajos sieja Darbo partiją ir visą Kėdainių maisto pramonės sektorių ir kodėl tas mažesnis PVM mėsai yra vienas iš Darbo partijos prioritetų. Galiausiai premjeras Algirdas Butkevičius turėjo sutikti, kad ekspertų rekomendacijos tėra šiaip užklasinė veikla, o dabar sprendimai bus perkelti į politinį lygį. Pradės skaičiuoti Finansų ministerija, politinė koalicijos taryba svarstys, kurie siūlymai kieno apetitą patenkina ir koks galiausiai kompromisas galėtų atsirasti įstatymu pavidalu. Kitaip tariant, norėjosi kaip geriau, o gausis kaip visada“, – komentare teigė jis.

L. Bielinis: Vyriausybė jau turėtų duoti rezultatą

Komentuodamas šį pavyzdį politologas Lauras Bielinis 15min.lt sakė, kad Darbo partijos kritika minėtosios darbo grupės išvadoms parodė silpnąją Vyriausybės pusę.

„Silpnoji pusė yra tame, kad koalicijos partneriai mato ne strateginį interesą, bet savo interesus. Ir jeigu kažkas neatitinka, jie pradeda oponuoti koalicijos viduje. Ir socialdemokratams tampa sudėtinga, bet jie tą sprendžia. Kaip sprendžia, taip išeina“, – sakė jis.

L. Bielinis nemano, kad A. Butkevičiaus Vyriausybė naujajame politiniame sezone trypčios vietoje.

„Manau, kad Vyriausybė  jau turėtų duoti konkretų rezultatą. Ruduo ir pavasaris buvo tas laikas, kada Vyriausybė kaupė jėgas ir dėliojo prioritetus. Be to, ji kasdien turėjo spręsti rutininius klausimus. Tačiau aš manau, kad šis sezonas duos aiškių sprendimų“, – pridūrė L. Bielinis. 

0

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius