Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Darbo partija nusprendė, kas mes pirštinę D. Grybauskaitei

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Pirmadienį Darbo (leiboristų) partijos tarybos posėdyje buvo patvirtinti du kandidatai, dalyvausiantys kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Pirmadienį Darbo (leiboristų) partijos tarybos posėdyje buvo patvirtinti du kandidatai, dalyvausiantys kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Tai – kultūros ministras Šarūnas Birutis ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

DELFI primena, kad partijos skyriai pasiūlė 9 kandidatus į prezidentus – iš jų buvo renkami. Tarp kandidatų nebuvo dabartinio Darbo partijos pirmininko Vytauto Gapšio, nei „darbiečių“ įkūrėjo Viktoro Uspaskicho.

Pastarasis prezidento rinkimuose dalyvauti negalėtų, nes nėra Lietuvos pilietis pagal kilmę, o V. Gapšys iki prezidento rinkimų datos nebus sulaukęs keturiasdešimties metų amžiaus.

„Darbiečių“ skyriai kandidatais į prezidentus siūlė Seimo narę Loretą Graužinienę, parlamentarę Virginiją Baltraitienę, Š. Birutį, parlamentarą Kęstutį Daukšį, žemės ūkio ministrą Vigilijų Jukną, Seimo pirmininką Vydą Gedvilą, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Dangutę Mikutienę, A. Paulauską ir Vilniaus vicemerą Joną Pinskų.

Tačiau pirmadienio tarybos posėdyje visi, išskyrus Š. Birutį ir A. Paulauską, rinkimuose dalyvauti atsisakė.

DELFI primena, kad prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2014 metais.

Remiantis Lietuvos Konstitucija, prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus metus iki rinkimų gyvenęs Lietuvoje. Kandidatas taip pat privalo būti sulaukęs 40 metų amžiaus ir turi turėti galimybes būti renkamas Seimo nariu.

Darbo partijai praėjusiuose prezidento rinkimuose atstovavo L. Graužinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.