Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.09 19:11

V. Uspaskichas tarė savo žodį dėl EP rinkimų

Darbo (leiboristų) partijos įkūrėjas, Seimo narys Viktoras Uspaskichas nusprendė nekandidatuoti Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Tai DELFI patvirtino pats Seimo narys.

Darbo (leiboristų) partijos įkūrėjas, Seimo narys Viktoras Uspaskichas nusprendė nekandidatuoti Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Tai DELFI patvirtino pats Seimo narys.

„Prezidiume pasakiau, kad aš nekandidatuosiu. Aš jau anksčiau pasakiau, kad silpninu savo politinį aktyvumą. Tai esu pasakęs viešai. Kai kas galvoja, kad aš juokauju, ne aš nejuokauju“, – DELFI sakė V. Uspaskichas.

Jis sakė planuojantis pasinerti į verslą.

„Aš vis tiek bylinėsiuos, eisiu iki Europos teisingumo teismo. Tiesiog turiu kitų planų gyvenime ir tiesiog nenoriu kandidatuoti, kad niekas negalvotų, jog slepiuosi. Aš daugiau savo gyvenimą sieju su verslu. Visų pirma man reikia modernizuoti savo ūkį“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Jis tvirtino nežinąs, ar šiuose rinkimuose dalyvaus taip pat partijos „juodosios buhalterijos“ byloje nuteista Vitalija Vonžutaitė.

Leis partijai nuspręsti

Paklaustas, kaip reaguotų, jei socialdemokratai palaikytų Seimo opozicijos planus iš posto versti Darbo (leiboristų) partijos pirmininką ir kartu Seimo vicepirmininką Vytautą Gapšį, V. Uspaskichas savo kortų neatskleidė.

„Galvoju, kad tai yra pertekliniai dalykai, barniai, tiesiog opozicija nori pasirodyti, bet visiškai pamiršo, ką ji pati turėjo. Socialdemokratams patarčiau neužkibti ant konservatorių metamo kabliuko. Ir  A. Butkevičius, ir visi socialdemokratai turi galvoti apie stabilumą valstybėje. Jo nebus, jeigu bus kitokia valdančioji dauguma su konservatoriais. Aš nežinau, kaip nuspręs partija, todėl, kad partijos pirmininkas yra labai svarbu. Jeigu partijos pirmininką pradės kibinti tokiais metodais ir koalicijos partneriai nepalaikys, nežinau, koks bus sprendimas“, – komentavo jis.

Kartu V. Uspaskichas priminė, kad praėjusios kadencijos valdančiojoje koalicijoje taip pat buvo du teisti lyderiai (A. Valinskas ir A. Zuokas – DELFI).

„Aš niekaip nesiruošiu spręsti, aš tiesiog vadovaujuosi praėjusios kadencijos valdančiosios koalicijos  patirtimi. Jie turėjo du lyderius nuteistuosius ir viskas buvo gerai. Gerbiamieji, V. Gapšys irgi gavo baudą. Aš jam  netgi siūliau sumokėti, kad visos kalbos nutiltų. Jeigu yra interesas, gali toliau bylinėtis, bet sumokėjai, ir viskas. Juk kitas buvo sumokėjęs baudą ir buvo paskirtas Seimo pirmininku (A. Valinskas – DELFI). Kokie skirtumai tose moralėse? Aš jų nematau“, – kalbėjo jis.

DELFI paklaustas, kaip vertina gandus, kad Darbo (leiboristų) partijos frakcija Seime gali skilti, jos seniūnas V. Uspaskichas tvirtino, jog tokiomis kalbomis tiesiog norima kelti triukšmą.

„Netiesa, taip negali būti ir netikiu. Nė iš vieno nesu girdėjęs, kad jis ruoštųsi išeiti. Tai yra blefas, kuriuo norima iš už nugaros sukelti kažkokį nepasitikėjimą, triukšmą ir pan.“, – kalbėjo frakcijos seniūnas.

DELFI primena, kad ketveriems metams laisvės atėmimo bausme nuteistas V. Uspaskichas ir jo bendražygiai apskundė Vilniaus apygardos teismo sprendimą.

Parlamentarė V. Vonžutaitė nuteista trejiems metams laisvės atėmimo, naujasis „darbiečių“ lyderis Vytautas Gapšys laisvės atėmimo bausmės išvengė – jam skirta piniginė bauda. Tuo tarpu Darbo partijai, kaip juridiniam asmeniui, byla nutraukta.

To priežastis – partijos reorganizavimas, kai „darbiečiai“ susijungė su leiboristais ir taip tapo nauju juridiniu asmeniu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi