Naujienų srautas

Lietuvoje2012.07.18 18:30

Susitikusi su NATO admirolu, Prezidentė išsakė susirūpinimą dėl Rusijos Kaliningrade didinamo karinio pajėgumo

NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas dėkoja Lietuvai už indėlį Afganistane, o Baltijos šalių oro policijos misijos darbą vadina išmaniu. Admirolą už nuopelnus Lietuvai apdovanodama Prezidentė išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos Kaliningrade didinamo karinio pajėgumo.  

NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas dėkoja Lietuvai už indėlį Afganistane, o Baltijos šalių oro policijos misijos darbą vadina išmaniu. Admirolą už nuopelnus Lietuvai apdovanodama Prezidentė išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos Kaliningrade didinamo karinio pajėgumo.

Susitikimui skirtas laikas – kiek daugiau nei pusvalandis, bet numatomų aptarti klausimų išties nemažai. Ir nors Lietuvoje NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas lankosi jau ketvirtą kartą, turbūt pirmąkart taip susidomi salės Krašto apsaugos ministerijoje grindimis. Po stiklu – XVII amžiaus krosnies liekanos. Salės pavadinimas „Juodoji“ – manoma, dėl to, kad aprūkdavo. Bet per pokalbį – jokių dūmų, vien pagyros.

Admirolo teigimu, Baltijos šalių oro policijos misijos darbas – išmaniosios gynybos pavyzdys (kitąmet numatomos vienos svarbiausių pratybų, be kitų šalių, vyksiančios ir Lietuvoje), o Lietuvos karių indėlis Afganistane, anot pajėgų vado, tikrai svarus.

„Prisimenu, kaip Lietuva dirbo provincijos atkūrimo komandoje Gore, taip pat specialiųjų pajėgų operacijose, treniruojant Afganistano saugumo pajėgas. Visose šiose srityse matome tikrą pažangą, ir aš sakau „ačiū“ už nuostabų darbą“, – gerų žodžių negailėjo NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas Jamesas G. Stavridis.

Afganistane dabar – apie pustrečio šimto Lietuvos karių, dauguma – Goro provincijoje. Bet Lietuvos parama čia įvairi: lietuviai ne tik apmoko vietinius perimti kontrolę, bet ir padėjo tiesti kelius, atstatyti ligoninę, asfaltuoti oro uostą. Karius iš Afganistano Lietuva, planuojama, išves iki 2014-ųjų.

„Mano žinia admirolui buvo ta pati – kartu atėjome, kartu išeisime. Afganistanas išlieka tarp prioritetų mūsų karių dalyvavimui misijose“, – kalbėjo krašto apsaugos ministrė Rasa Junknevičienė.

Ministrės teigimu, pajėgų vadas asmeniškai daug prisidėjo prie to, kad Lietuvos narystė NATO taptų praktiška, kad pati šalis realiai galėtų planuoti savo gynybą. Prezidentūroje admirolas apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

Prezidentės teigimu, Rusijos Kaliningrade didinamas karinis pajėgumas reikalauja patikimai užtikrinti NATO pajėgų ir Baltijos regiono sąveiką, plėtojant gynybos iniciatyvas. Antradienį Baltijos šalis saugantys NATO naikintuvai pakelti palydėti virš jūros skridusių Rusijos bombonešių. Rusijos karinės aviacijos suaktyvėjimas esą stebimas kas savaitę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi