Lietuvoje

2012.07.18 15:02

Ambasadorių suvažiavime didžiausias dėmesys skirtas Lietuvos pirmininkavimui ES

Kasmetiniame Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų suvažiavime daugiausia dėmesio skiriama Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai. 

Kasmetiniame Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų suvažiavime daugiausia dėmesio skiriama Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai.

Nuo kitų metų liepos pirmininkavimą perimanti Lietuva nemažai dėmesio žada skirti ir ne Sąjungos narėms – Baltarusijai, Ukrainai, Kaukazo valstybėms, praneša LTV naujienų tarnyba.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad didžiausias krūvis Lietuvai pradėjus pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai teks Europos Sąjungos šalių diplomatams, ypač dirbantiems Briuselyje. Tačiau nuošalyje neliks ir tokios šalys kaip Baltarusija, Ukraina.

„Tai vadinamosios trečiosios šalys bendraujant su ES. Savo pirmininkavimo metu mes mėginsime organizuoti artimosios kaimynystės, Rytų kaimynystės susitikimą su ES. Mūsų interesas, be jokios abejonės, išlieka, kad šios šalys demokratėtų, ekonomiškai vystytųsi išlaikydamos visas europines vertybes, tos šalys, kurios nori, galėtų eiti integracijos Europos link keliu“, – kalbėjo šalies vadovė.

Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungai pirmiausia iššūkis Lietuvai, pripažįsta užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

„Žinant, kad Lietuvoje vyks Rytų kaimynystės viršūnių susitikimas, aišku, ypatingas dėmesys bus šioms 6 valstybėms – Kaukazo valstybėms, Moldovai, Ukrainai, Baltarusija. Kaip rasti bendrą vardiklį tarp labai skirtingų valstybių, kad šitas susitikimas atneštų tam tikrų rezultatų. Todėl tos ambasados, natūralu, kurias išvardinau, turės labai dirbt. Lygiai taip pat ypatingai svarbu Rusija“, – teigė ministras.

Prezidentė teigia, kad Lietuvos pirmininkavimui numatyta papildomai pinigų, tačiau didesnio diplomatinių atstovybių, kurių Lietuva turi daugiau nei šimte valstybių, finansavimo nežada.

„Mūsų finansinė situacija tokia, kad visos biudžetinės institucijos 2013 metais turėtų išlaikyti tą patį finansavimą kaip šiemet. Jis iš tiesų yra tikslingas ir realus. Na o atskira eilutė ir atskiras fondas bus sukurtas pirmininkavimui, kur atskiros žinybos gaus truputį daugiau, bet bendras finansavimas turėtų išlikti tas pats“, – tvirtino D. Grybauskaitė.

Prezidentė dar savo metinėje spaudos konferencijoje yra pabrėžusi, kad užsienio politikos prioritetai išlieka saugumas, energetika, konstruktyvūs kaimyniniai santykiai.