Naujienų srautas

Lietuvoje2012.07.18 14:30

A. Kubilius: pirmininkavimas ES nėra raudono kilimo nutiesimas Valdovų rūmų link

ELTA 2012.07.18 14:30

Premjeras Andrius Kubilius nemano, kad ministerijos, besirengdamos Lietuvos pirmininkavimui ES kitąmet, per daug išlaidauja siųsdamos darbuotojus į mokymus bei kursus, neretai vystančius svetur.    

Premjeras Andrius Kubilius nemano, kad ministerijos, besirengdamos Lietuvos pirmininkavimui ES kitąmet, per daug išlaidauja siųsdamos darbuotojus į mokymus bei kursus, neretai vystančius svetur.

„Aš tikrai nežinau ir nesu pastebėjęs kokių nors nereikalingų išlaidavimų. Viskas yra daroma pagal parengtą pasirengimo pirmininkavimui planą. Labai aiškiai įvardinta, kas turi būti padaryta ir kaip tai turi būti finansuojama“, – trečiadienį klausiamas, ar nemano, jog ministerijos per daug išlaidauja siųsdamos savo darbuotojus į įvairius kursus, atsakė Premjeras.

A. Kubilius pabrėžė žmonių pasirengimo, kvalifikacijos, reikalingų kompetencijų įgijimo svarbą.

„Noriu priminti, kad pirmininkavimas nėra, kaip mes kartais čia pajuokaujame, raudono kilimo nutiesimas link Valdovų rūmų, kur vyks daugelis renginių, bet tai yra ir gebėjimas vadovauti, pirmininkauti 27 šalių atstovų darbo grupei ieškant sutarimų, sprendimų“, – dėstė jis, pridūręs, kad Lietuvai pirmininkaujant ES gali tekti spręsti tokius sudėtingus klausimus kaip problemos euro zonoje ar nebaigtos derybos dėl naujos ES finansinės perspektyvos 2014–2020 metams.

Kaip trečiadienį rašo „Lietuvos žinios“, valdžios institucijos toliau negaili pinigų darbuotojų mokymams. Kvalifikaciją valdininkai kelia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Pagal tam išleistų lėšų dydį šių metų pirmąjį pusmetį nepralenkiama buvo Vidaus reikalų ministerija.

Ministro Pirmininko tarnyba ir ministerijos per pirmąjį 2012-ųjų pusmetį darbuotojų kvalifikacijai kelti išleido daugiau kaip 720 tūkst. litų valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos (ES) lėšų.

Lietuva ES Tarybai pirmininkaus nuo 2013 m. liepos 1 d.                     

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi