Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.04 14:58

Nausėda įvertino savivaldos rinkimų rezultatus: partijos po truputį naikina pačios save

LRT.lt 2019.03.04 14:58

Sekmadienį Lietuvoje įvykę savivaldų ir miestų merų rinkimai vieniems atnešė puikių rezultatų, kitus – stipriai nuvylė.  

Politologų vertinimu, šiuose rinkimuose dar didesnį dominavimą pademonstravo įvairūs komitetai, kurie savo sėkme pranoko partijų rezultatus.

Savo ruožtu, į prezidento rinkimus kandidatuojantis ekonomistas Gitanas Nausėda sako, kad rezultatai parodo, jog partijos turėtų labiau kritiškai pažvelgti į save.

„Ne kartą sakiau – esu partinės demokratijos šalininkas, nes ši sistema, jei tik ji sveika, užtikrina didesnę atsakomybę prieš rinkėją, skaidrumą ir tvarumą. Bėda ta, kad dabartiniai partijų santykiai ir su rinkėjais, ir tarpusavyje yra labai sudėtingi. Savivaldos rinkimai tai tik dar kartą parodė“, – savo įžvalgomis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino G. Nausėda.

Anot kandidato į prezidentus, pastaruoju metu partijos įsitraukė į tarpusavio rietenas, o tai tik pagelbėjo komitetams, ką ir parodė rinkimų rezultatai.

„Kuo greičiau partijos tai suvoks, įvertins ir imsis realių pokyčių, tuo greičiau pavyks atkurti visavertiškai funkcionuojančią partinę demokratiją“, – sako G. Nausėda.

Ekonomisto teigimu, negalima atmesti ir tikimybės, jog dalis šiandieninių komitetų kada nors ateityje taps visaverčiais politiniais judėjimais.

LRT.lt primena, kad visuomeniniai rinkimų komitetai savivaldybėse turėtų gauti per 300 mandatų, konservatoriai – 264, socialdemokratai – 259 mandatus. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga daugiamandatėje apygardoje gauna 216, Liberalų sąjūdis – 118, Darbo partija – 60, „Tvarka ir teisingumas“ – 50 mandatų.

Tokius pirminius rezultatus pirmadienį per spaudos konferenciją Seime pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi