Lietuvoje

2019.03.04 15:31

Gediminas Kirkilas partijos debiutą laiko neblogu, bet papriekaištavo „valstiečiams“

BNS 2019.03.04 15:31

Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad beveik prieš metus sukurtos partijos debiutas savivaldos rinkimuose buvo „visiškai neblogas“, bet papriekaištavo koalicijos partneriams Seime „valstiečiams“ dėl konkurencijos.

„Tai buvo visiškai neblogas debiutas, kaip partijai, kuri ėjo be finansinių resursų, (...) bet debiuto visada norisi geresnio“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Valdovų rūmuose sakė Seimo narys.

Pasak jo, rinkimams trukdė konservatorių rinkimų kampanija, kurios metu prieš partiją buvo skleidžiama propaganda „greičiausiai dėl to, kad išlaikome valdančiąja daugumą“ Seime. 

G. Kirkilas taip pat pabrėžė, kad kad šios koalicijos partneriai „valstiečiai“ ne visur teisingai pasielgė: „Kai kur kovoję vienas prieš kitą, (...) jeigu būtume daugiau turėję koalicijų, būtume pasirodę geriau ir jie, ir mes“. 

Politikas pranešė, kad bendradarbiaujant su Gintauto Palucko socialdemokratais pavyko pasiekti gerų rinkimų rezultatų Jonavoje, kur mero postą laimėjo buvęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, ir Zarasuose. Čia perrinkimo siekiantis meras socialdemokratas Nikolajus Gusevas pateko į antrą turą.

„Socialdarbiečių“ lyderis tvirtino, kad savivaldos rinkimai parodė, jog nepasitikėjimas partijomis toliau auga.

Jis pridūrė, kad rinkimus laimėjo visuomeniniai rinkimų komitetai.

„Šitie rinkimai buvo tam tikra prasme antipartiniai ir tokiomis sąlygomis mums, naujai, jaunai partijai teko debiutuoti“, – kalbėjo G. Kirkilas.

Rinkimuose Socialdemokratų darbo partija laimėjo 25 mandatus, tačiau G. Kirkilas pabrėžė, kad „per komitetus turės dar 10 mandatų“.  

Dėl mero posto antrame ture nesivaržys nė vienas partijos narys. 

Iki šiol „socialdarbiečiai“ turėjo du merus – Klaipėdos rajonui vadovavo Vaclovas Dačkauskas, o Širvintų rajonui – į šią partiją atėjusi palikusi „darbiečius“ Živilė Pinskuvienė.  

Ž. Pinskuvienė yra Socialdemokratų darbo partijos narė, bet rinkimų metu ji buvo sustabdžiusi narystę ir dar vienos kadencijos siekė su visuomeniniu rinkimų komitetu. Politikė surinko 70,81 proc. balsų ir buvo perrinkta.

„Socialdarbiečiai“ buvo iškėlę sąrašus 28-iose, o mero postų partijos atstovai siekė 15-oje savivaldybių.

Socialdemokratų darbo partija buvo įkurta skilus Socialdemokratų partijai. G. Kirkilas ir dar dalis kitų įtakingų socialdemokratų nesutiko su partijos naujojo vadovo Gintauto Palucko inicijuotu socdemų pasitraukimu iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“. Pasitraukusieji iš G. Palucko vadovaujamų sociademokratų gretų įkūrė naują partiją ir Seime liko valdančiojoje koalicijoje.

G. Kirkilas pirmadienį teigė, kad nepaisant geresnių G. Palucko socdemų rinkimų rezultatų, jis tvirtino nesigailintis sprendimo išsaugoti valdančiąją daugumą Seime ir taip rizikuoti pašalinimu iš partijos, nes koalicijos griūtis būtų palanki konservatoriams.