Lietuvoje

2019.03.04 13:15

Antro turo laukiantis Šimašius: sulaukiau didesnio palaikymo nei prieš ketverius metus

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.03.04 13:15

Sostinės gyventojai pirmajame savivaldos rinkimų ture daugiausia balsų skyrė pastaruosius ketverius miestui vadovavusiam Remigijui Šimašiui ir jo komitetui „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“. Dabartinio mero komanda taryboje turės 17 mandatų, o jis pats antrajame ture surems ginklus su buvusiu Vilniaus meru Artūru Zuoku. Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje R. Šimašius sakė tai vertinantis kaip itin gerą rezultatą.

„Realistiškai žiūrint, prieš ketverius metus tai buvo didelis pasitikėjimo kreditas, nes nebuvo aišku, kaip seksis dirbti. Dabar tai yra ir ketverių metų darbų įvertinimas ir pažadų įvertinimas, kiek realistiški, kiek pagrįsti. Manau, kad žmonės atsisijojo Vilniuje dalintų pažadų gausą“, – sakė R. Šimašius, besidžiaugdamas, kad sekmadienio rinkimuose sulaukė didesnio palaikymo nei prieš ketverius metus.

Jis kalbėjo, kad jei laimės antrajame rinkimų ture, pirmasis uždavinys bus suburti stiprią koaliciją. Jau anksčiau R. Šimašius yra sakęs, kad bendro darbo nemato su dviem partijomis: A. Zuoko liberalais ir Darbo partija. Anot jo, tikslas yra pokyčius sostinėje vykdyti didesniu tempu nei tai vyko iki šiol.

„Kėliau tikslą, kad mano komanda būtų didžiausia frakcija savivaldybėje ir tai leistų formuoti daugumą, to pavyko pasiekti. Tai savaime sukuria labai tvirtą pamatą. Visą laiką sakiau, kad tikrai tokių raudonų linijų nebraižiau, tik sakau, kad su vienais pavyktų sklandžiau kalbėtis, su kitais – sunkiau. Ką galiu šiandien pasakyti, kad gerokai sunkiau kalbėtis apie koaliciją būtų su A. Zuoku“, – kalbėjo perrinkimo siekiantis Vilniaus meras.

Jis kalbėjo, kad turi aiškius šešis programinius punktus, apie kuriuos bus kalbama sėdant prie koalicijos derybų stalo. Tarp tikslų ir darbų tęstinumas, švietimo būklės sostinėje gerinimas, daugiafunkcinio centro ir koncertų salės statybos, daugiabučių atgaivinimas, transporto sistemos vystymas ir Vilniaus atvirumas.

Paklaustas, ar jei būtų perrinktas, ką nors keistų savo komandoje, jis sakė, kad administracijos direktoriumi liktų Povilas Poderskis.

Antrasis rinkimų turas vyks kovo 17-ąją. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt