Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.04 11:45

Darbo partija pirmadienį spręs, ką paremti Vilniaus mero rinkimų antrame ture

BNS 2019.03.04 11:45

Darbo partijos taryba pirmadienį spręs, ką paremti Vilniaus mero rinkimų antrajame ture, sako dešimtadalį balsų sostinėje gavęs „darbiečių“ lyderis Viktoras Uspaskichas.

„Formuojasi pati mintis, ką padaryti, bet pas mus yra partija, partijos taryba ir tik tada, kai partijos taryba nuspręs šiandien, (...) tai mes paskelbsime“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Valdovų rūmuose sakė V. Uspaskichas.

Jis teigė, kad iki tarybos posėdžio surengs konsultacijas su į antrąjį turą patekusiu dabartiniu ir buvusiu miesto merais Remigijumi Šimašiumi ir Artūru Zuoku.

Darbo partijos pirmininkas pridūrė, kad „pas mus su Zuoku toks panašus elektoratas“.

R. Šimašius pirmajame rinkimų ture surinko 37,33 proc. balsų, o A. Zuokas – 22,70 procentus, rodo išankstiniai rezultatai. Juos dar turės patvirtinti Vyriausioji rinkimų komisija.

V. Uspaskichas liko trečias su 10,90 proc. balsų.

Rinkimus į savivaldybės 51 nario savivaldybės tarybą laimėjo R. Šimašiaus komitetas su 17 mandatų, antrą vietą užėmė A. Zuoko sąrašas su dešimčia mandatų.

Darbo partijos frakcija taryboje turėtų būti penkta pagal dydį su penkiais nariais.

„Darbiečių“ lyderis džiaugėsi gautu palaikymu Vilniuje.

„Tai praktiškai mane įpareigoja dirbti vilniečiams ir kitą kartą vėl dalyvauti rinkimuose į merus ir laimėti“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Pasak politiko, kol kas jo partijos frakcija būtų pasirengusi dirbti su visomis politinėmis jėgomis Vilniaus taryboje.

„Pas mus nėra agonijos, antipatijos kažkokioms partijoms ar asmenybėms“, – teigė Darbo partijos pirmininkas.

„Darbo partija gyvuos“

Nors Darbo partijos rezultatai savivaldos rinkimuose yra kuklesni nei prieš ketverius metus, V. Uspaskichas sako, kad jie užduoda gerą toną ateičiai.

Partija iškovojo apie 60 tarybos narių mandatų 29-iose savivaldybėse. Du partijos kandidatai į merus pateko į antrąjį turą – tai perrinkimo siekiantys Telšių meras Petras Kuizinas ir Ukmergės meras Rolandas Janickas.

Šiuo metu partija turi apie 80 tarybos narių mandatų ir du minėtus merus.

„Džiaugiuosi rinkimų rezultatais ir tai tikrai yra neblogas startas ruoštis rinkimams nacionaliniame lygmenyje ir laimėti. Esu tikras, kad Darbo partija bus parlamentinė partija ir dalyvaus valstybės valdyme“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Pasak jo, pernai vėl perėmus partijos vairą po Živilės Pinskuvienės valdymo partijoje realiai veikė mažiau nei pusė skyrių.

„15-oje savivaldybių nekėlėme savo sąrašo, o beveik dešimtyje skyrių rajonuose, kur pralošėme, per šimtąsias dalis nepatekome į tarybą“, – teigė politikas.

„Darbo buvo įdėta nemažai ir aš džiaugiuosi, kad mes pasiekėme tokį rezultatą. Tai yra pagrindas, kad Darbo partija gyvuos“, – pridūrė jis.

„Darbiečių“ lyderis teigė, kad kitų metų Seimo rinkimuose partija „mažų mažiausiai padvigubins rezultatą“.

2016 metų parlamento rinkimuose partija gavo 4,68 proc. balsų ir frakcijos Seime neturi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi