Lietuvoje

2019.03.04 11:38

„Tvarkiečiai“: į rinkimus ėjome kaip kamikadzės, visai be pinigų

ELTA2019.03.04 11:38

Komentuodamas sekmadienį įvykusius savivaldos rinkimus, partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vytautas Kamblevičius pripažino, kad buvo tikimasi geresnių rezultatų ir partijos nesėkmę aiškino mažu finansavimu.

„Trys pagrindiniai momentai: potencialus darbas su rinkėjais, finansiniai ištekliai ir viešieji ryšiai. Kaip žinote, mes, kaip komanda, atrodome neblogai, visi stengiasi, tačiau finansinių išteklių mes nebeturime, mūsų sąskaita buvo areštuota, o kai yra areštuoti pinigai, nėra ir viešųjų ryšių. Mes, eidami į rinkimus, jautėmės panašiai kaip japonai karo metu – kaip kamikadzės. Mes ėjome į rinkimus faktiškai visiškai neturėdami lėšų, tačiau mūsų entuziazmas, žmonių pasiryžimas davė tam tikrų rezultatų“, – sakė V. Kamblevičius.

Pasak jo, partijai labiausiai pakenkė prieš pat rinkimus pradėta byla.

„Antras dalykas, ko gero, yra pagrindinis – tiesiog lyg būtų specialiai padaryta – prieš pat rinkimus pradėta byla. Ir ta pradėta byla vadinama „dėl dramblio“. Daug žiniasklaidoje buvo akcentuojama, daugelis manė, kad čia nusikaltėlių partija, tačiau noriu visiems pasakyti, kad nė vienas šiuo metu esantis mūsų partijos narys nedalyvauja toje byloje“, – salė V. Kamblevičius.

Pirmadienio rytą, Vyriausiajai rinkimų komisijai jau turint Savivaldos rinkimų rezultatus iš beveik visų rinkimų apylinkių, aiškėja, kad sėkmingiausi renkant Savivaldybių tarybas jie buvo Visuomeniniams rinkimų komitetams. Jie bendrai surinko 26,73 proc. rinkėjų balsų. Lyginant su 2015 metų rinkimais, šiemetiniuose rinkimuose dalyvavo daugiau visuomeninių rinkimų komitetų. 2015-aisiais jų buvo 58, o šiemet 48-iose savivaldybėse užregistruoti 87 rinkimų komitetai. 71 komitetas išsikėlė kandidatus į merus.

Iš partijų geriausiai sekėsi Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. Juos palaikė 16,03 proc. rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių. Lietuvos socialdemokratų partijai teko 13,28 proc. rinkėjų balsų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai – 11,15 proc. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui – 5,90 proc.

Sekmadienį rinkimų apylinkėse piliečiai rinko 60 savivaldybių merų bei 1442 tarybos narius. Dėl šių postų iš viso Savivaldybių tarybų rinkimuose varžėsi 13 666 kandidatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.