Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.04 10:56

Vitalijui Gailiui tapus Joniškio rajono meru, ten laukia nauji parlamentaro rinkimai

ELTA 2019.03.04 10:56

Savivaldos rinkimai buvo sėkmingi Seimo nariui liberalui Vitalijui Gailiui. Negalutiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, jau pirmajame rinkimų ture jis išrinktas Joniškio rajono meru. 

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio iškeltas Vitalijus Gailius į Seimą buvo išrinktas Žiemgalos rinkimų apygardoje Nr. 46. V. Gailiui Seimo nario kėdę iškeitus į mero pareigas, ten laukia nauji Seimo nario rinkimai. 

Pagal Seimo rinkimų įstatymą Seimo nario įgaliojimus pripažinus nutrūkusiais, Seime atsiranda laisva parlamentaro vieta. Jei buvęs Seimo narys buvo išrinktas vienmandatėje rinkimų apygardoje, šioje rinkimų apygardoje organizuojami nauji rinkimai. 

Nauji rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 6 mėnesius. Rinkimai nerengiami, jeigu skelbtina naujų rinkimų data patenka į laikotarpį, kai iki eilinių Seimo rinkimų datos, skaičiuojamos pagal Konstituciją, yra likę mažiau kaip metai. Konkrečią naujų rinkimų rengimo tvarką pagal Seimo rinkimų nustatytus reikalavimus ir terminus nustato Vyriausioji rinkimų komisija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi