Lietuvoje

2019.03.04 14:20

Triuškinančiai laimėjęs Matijošaitis į tarybą atsivedė ir antrą sūnų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.03.04 14:20

Dar nebaigus skaičiuoti visų rinkėjų balsų tapo aišku, kad Kauno mero postą dar vienai kadencijai iškovojo Visvaldas Matijošaitis. Surinkęs daugiau nei 70 proc. rinkėjų balsų jis išplėšė triuškinančią pergalę, o jo vadovaujamas rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“ užsitikrino absoliučią daugumą savivaldybės taryboje. Politologas Lauras Bielinis teigė, kad tokios pergalės buvo galima tikėtis, tačiau taip pat sakė, kad Kauno merui reikėtų nepamiršti ir opozicijos svarbos.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis vertindamas tokią V. Matijošaičio pergalę kalbėjo, kad Kaune tarsi įsitvirtina dvipartinė sistema, o kitų partijų rinkėjai neturės savo atstovų taryboje. Anot G. Landsbergio, šis rezultatas nėra itin džiuginantis: „Ne tiek dėl TS-LKD rezultato, kiek dėl to, kad kitoms politinėms partijoms Kaune paprasčiausiai nebėra vietos. Turime dvipartinę – komiteto ir partijos – situaciją.“

O štai pats antrai kadencijai išrinktas Kauno meras aiškėjant rezultatams LRT televizijoje  sakė: „Mes neįsijausime į dievų vaidmenį ir tikrai kviesimės kitus, kitų partijų išrinktus kandidatus į bendrą koaliciją, dirbsime kartu, kaip ir dirbome. Gaila, kad liberalai suskilo, gaila, kad socialdemokratai suskilo, bet mes dirbome su jais. Vieninteliai, su kuriais nedirbome, dėl arogancijų, tai su konservatoriais. Bet gal ir pas juos bus pokyčių."

Dar ketverius metus laikinosios sostinės mero poste užsitikrinęs V. Matijošaitis į tarybą atsivedė ir abu savo sūnus Dainių ir Šarūną Matijošaičius. Abu perrinkto Kauno mero sūnūs susiję su „Vičiūnų grupe“: Š. Matijošaitis prie jos vairo stojo tėvui pirmą kartą tapus Kauno meru, o D. Matijošaitis – „Vičiūnų grupės“ Pardavimų ir marketingo vystymo vadovas, 2015-2019 metų kadencijoje dirbęs Kauno miesto taryboje.

Politologas: V. Matijošaitis turės rasti opoziciją

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) politologas Lauras Bielinis komentuodamas V. Matijošaičio pergalę kalbėjo, kad tokios Kauno mero pergalės buvo galima tikėtis net ir po pasirodžiusio LRT tyrimo bei kuriozinės situacijos, kai jis, balsuodamas savivaldos rinkimuose, padarė pažeidimą į balsavimo kabiną įėjęs su širdies drauge.

L. Bielinis, BNS nuotr.

„Visos tos klaidos ar netikslumai buvo uždengti tais materialiai rezultatais, kuriuos Kaunas mato žiūrėdamas, sakykime, į gatves, statybas, pokyčius. Didžioji dalis Kauno gyventojų, kaip ir kitų miestų gyventojų, pirmoje vietoje vertina tai, kas akivaizdu ir matoma visiems“, – komentavo L. Bielinis.

Paklaustas apie G. Landsbergio žodžius, kad Kaune tarsi įsitvirtins dvipartinė sistema, VDU politologas atsakė, kad šiuo metu iš tikro susiformuoja situacija, kuomet į tarybą įeina tik dvi politinės jėgos, o tuo metu visos kitos ne tik neturėjo šansų, bet ir nelabai stengėsi laimėti.

„Kai kurios politinės partijos Kaune turi pakankamai daug pajėgumų, bet neturi energijos. Tas energijos trūkumas ir parodė tą negebėjimą siekti. <...> Kuomet dominuoja viena partija, visuomet yra pavojus daryti klaidas. Šiuo atveju reikės labai atsargiai veikti ir V. Matijošaičiui reikės surasti, susigalvoti sau opoziciją, kuri neleistų darytų tų klaidų, kurios techniškai labai greitai vyksta, kuomet sprendimas tampa vienpartinis, vienvaldiškas“, – kalbėjo VDU politologas.

Paklaustas, kaip vertina tai, kad kartu su V. Matijošaičiu taryboje dirbs ir abu jo sūnūs, L. Bielinis atsakė, kad į rinkimų sąrašus dažniausiai įtraukiami tie, kuriais labiausiai pasitikima. Anot jo, tai rodo, kad V. Matijošaitis labiausiai pasitiki savo giminaičiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.