Lietuvoje

2019.03.04 10:07

Gabrielius Landsbergis apie rezultatus Kaune: kitoms partijoms nebėra vietos

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.03.04 10:07

Partijų reitinguose kurį laiką pirmaujanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija didžiųjų miestų merų postų nelaimėjo, tačiau tarybose gautų mandatų skaičiumi yra viena pirmųjų. Partijos lyderis Gabrielius Landsbergis sekmadienio rinkimus vadino „kuklia pergale“.

TS-LKD vedlys kalbėjo, kad lyginant su 2015-ųjų rinkimų rezultatais, šiemet jo vadovaujama partija laimėjo daugiau mandatų ir yra pirmoji, lyginant su kitomis politinėmis partijos: „Tai yra svarbus ženklas. Balsų skaičiumi taip pat padidinome ir pagerinome rezultatą. Turime pagrindą džiaugtis.“

G. Landsbergis taip pat kalbėjo, kad partijos praėjusioje savivaldos kadencijoje turėti merai savo pozicijas išlaikė. Anot jo, TS-LKD prieš rinkimus prisistatė kaip „žmonių partija“ ir tai, jo manymu, pavyko įtvirtinti, nes palaikymą partijai jautė visoje Lietuvoje.

TS-LKD vykdomo štabo vadovas Andrius Vyšniauskas teigė, kad partija džiaugiasi merų pasiektais rezultatais, nes visi merai, kurie siekė perrinkimo yra patekę į antrą rinkimų turus. Jis taip pat sakė manantis, kad antrojo turo metu pavyks laimėti daugiau merų postų nei turėta iki šiol. Trys konservatorių merai pergalę išplėšė jau pirmajame rinkimų ture.

Apie rezultatus didžiuosiuose miestuose G. Landsbergis kalbėjo, kad į juos buvo žiūrima itin rimtai. Tačiau jis kalbėjo, kad TS-LKD neretai buvo kaltinama, kad dėmesį skiria tik didiesiems miestams: „Mes negalime koncentruotis tik į didžiuosius miestus. Turime turėti strategiją, kuri būtų priimtina ir didiesiems miestams, ir mažesniems miesteliams. Tas siekis pavyko.“

Be to, jis konservatorių lyderis teigė, kad nors Vilniuje ir Klaipėdoje partija merų postų nelaimėjo, jos rezultatai ten geresni nei yra buvę iki šiol.

Paklaustas, kaip vertina triuškinančią Visvaldo Matijošaičio pergalę Kaune, G. Landsbergis kalbėjo, kad jį telieka pasveikinti, o demokratinėse valstybėse tokia pergalė pasitaiko retai. Visgi jis sakė nemanantis, kad tai yra kažkas, kuo būtų galima itin džiaugtis: „Ne tiek dėl TS-LKD rezultato, kiek dėl to, kad kitoms politinėms partijoms Kaune paprasčiausiai nebėra vietos. Turime dvipartinę – komiteto ir partijos – situaciją.“

Pasak jo, kiti ketveri mus tokie, kai kitų partijų – socialdemokratų, liberalų, „valstiečių“ ir kt. – rinkėjui Kaune nebus atstovaujama. Anot jo, vieną vertus V. Matijošaičiui ir jo komitetui suteikiamas didelis pasitikėjimo mandatas, bet demokratijai, jo manymu, tai panašu į pralaimėjimą.

Konservatorių lyderis kalbėjo, kad su partijos bendruomene diskutuos, ką paremti antrajame Vilniaus miesto mero rinkimų ture, į kurį pateko Remigijus Šimašius ir Artūras Zuokas: „Turime stiprią bendruomenę Vilniuje, kuri turėjo aiškią rinkimų programą, stiprią kampaniją. Pirmas žodis priklausys mūsų sueigai, Vilniaus skyriui.“

Konservatoriai kandidatu į Vilniaus merus kėlė parlamentarą Dainių Kreivį, Kaune – buvusią laikinąją Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorę Jurgitą Šiugždinienę, o Klaipėdoje kandidatavo Seimo narė Agnė Bilotaitė. Nė vienas iš trijų didžiuosiuose miestuose keltų kandidatų nepateko į antrąjį rinkimų turą. Tiesa, Kaune antrojo turo nebus – ten dabartinis meras Visvaldas Matijošaitis pergalę stipria persvara išplėšė pirmajame ture.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.