Lietuvoje

2019.03.04 07:15

Grubliauskas: taip ir maniau, kad antrame ture teks kovoti su Vaitkumi

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.04 07:15

Klaipėdoje šie savivaldybių tarybų rinkimai buvo bene sunkiausiai prognozuojami. Du dešimtmečius miestą valdė liberalios politinės jėgos. Antrame merų rinkimų rate susigrums dabartinis meras Vytautas Grubliauskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas Arvydas Vaitkus.

Daugiausiai mandatų Klaipėdos miesto savivaldybėje – devynis – iškovojo Lietuvos liberalų sąjūdį palikusio, dabartinio mero Vytauto Grubliausko suburtas visuomeninis rinkimų komitetas.

Septynis mandatus gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, šešis – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Tuo metu kandidatu į merus Simoną Gentvilą iškėlęs Liberalų sąjūdis gavo vos tris mandatus.

Antrajame ture dėl mero posto susirungs kiek daugiau nei 31 procentą balsų surinkęs V. Grubliauskas. Jis tiki, kad klaipėdiečiai ir antrame rinkimų ture rinksis patikimumą ir tęstinumą.

„Šiandieniniai rezultatai, jie vis tik liudija, kad klaipėdiečiai labiau renkasi patikimumą. Pasitikėjimas padarytais darbais yra vis tik didesnis negu ta propaganda arba tiesiog užpilta reklama Klaipėdoj, kuri buvo per visą tą rinkiminį periodą. Prognozuoti kažką, kaip bus antrame ture, labai sudėtinga. Bet kažkuria prasme širdyje taip ir įsivaizdavau, kad antrame ture ko gero teks susikauti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu A. Vaitkumi“, – sako meras.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas A. Vaitkus sulaukė 23 procentų rinkėjų palaikymo. A. Vaitkus tiki, kad jo komanda padės jam ateiti į mero postą.

„Aš turiu puikią komandą ir planuoju su šita komanda atvesti Klaipėdą į naujas galimybes. Aš manyčiau, kad reikėtų matyti ne tik pirmąjį asmenį, bet reikėtų matyti visą komandą, su kuria, aš labai džiaugiuosi, kad mes šiandieną esame jau tam tikram pasitikėjimo lygyje su klaipėdiečiais, kurie nori permainų, kurie kalba apie problemas ir mes, eidami į rinkimus, per tą trumpą laiko tarpą trijų mėnesių išgirdome, kokios yra problemos ir tikimės, kad jas išspręsime“, – tikino A. Vaitkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.